Totální ponížení Manchesteru United. Od Brentfordu dostal čtyři góly za 35 minut

Nová éra Manchesteru United pod koučem Erikem ten Hagem je zatím absolutní propadák. Fotbalisté slavného klubu po domácí prohře 1:2 s Brightonem podlehli ve 2. kole anglické Premier League dokonce 0:4 Brentfordu, když všechny góly dostali už během prvních 35 minut. „Rudí ďáblové“ jsou v tabulce poslední.

Naopak Manchester City porazil stejným poměrem nováčka Bournemouth 4:0.  První domácí zápas sezony rozhodl rovněž v první půlce. V té se totiž obhájci titulu prosadili hned třikrát. První dvě branky vstřelili záložníci domácích, nejdříve Gündogan a poté šajtlí De Bruyne. Belgický reprezentant poté ke konci první půle našel ve vápně přesnou přihrávkou Fodena, který zvýšil na 3:0.

Skóre uzavřel v 79. minutě hostující obránce Lerma, který si srazil přízemní centr Cancela do vlastní sítě. Manchester City porazil Bournemouth pojedenácté za sebou a v prvních dvou zápasech Premier League ještě neinkasoval.

Po dvou kolech zůstává stoprocentní i Arsenal, který si poradil na svém hřišti s Leicesterem 4:2. Brazilský útočník Gabriel Jesus vstřelil dva góly a na zbývající přihrál.

Při první trefě zachovala posila z Manchesteru City pod tlakem klid a přelobovala brankáře na zadní tyč. Druhý gól pak vstřelila hlavou po rohu.

V 55. minutě Leicester snížil, když se obránce „Gunners“ Saliba snažil zabránit šanci hostů hlavičkou na svého brankáře, jehož ale nechtěně překonal.

Xhaka o dvě minuty později vrátil Arsenalu dvougólové vedení a stejná situace se opakovala později, kdy nejprve Maddison opět snížil na rozdíl jediné branky, vzápětí ale kontroval Martinelli, jenž přesnou ranou stanovil závěrečné skóre 4:2.

Druhému vítězství na úvod soutěže byl blízko i Leeds, na půdě Southamptonu ale neudržel dvoubrankové vedení. O obě trefy hostů se postaral španělský útočník Rodrigo, jenž je se třemi zásahy v čele tabulky střelců. „Saints“ se dokázali vrátit do utkání a po gólech Ariba a Walkera-Peterse získali první bod.

Aston Villa porazila doma Everton 2:1. Skóre otevřel v prvním poločase Danny Ings, v 86. minutě zvýšil střídající záložník Emiliano Buendía. Evertonu se sice hned vzápětí podařilo snížit poté, co si obránce Lucas Digne vstřelil vlastní gól, více se ale v zápase nestalo.

Z trenérského souboje dvou legendárních anglických záložníků Franka Lamparda a Stevena Gerrarda vyšel lépe druhý jmenovaný, jehož Aston Villa částečně napravila nepovedený vstup do sezony v podobě prohry s nováčkem z Bournemouthu. Everton po domácí porážce s Chelsea ztratil všechny body i v Birminghamu a pokračuje v nepřesvědčivých výsledcích z minulé sezony.

Anglická fotbalová liga – 2. kolo:

Brentford – Manchester United 4:0 (10. Dasilva, 18. Jensen, 30. Mee, 35. Mbeumo), Aston Villa – Everton 2:1 (31. Ings, 86. Buendía – 87. vlastní Digne), Arsenal – Leicester 4:2 (23. a 35. Jesus, 55. Xhaka, 76. Martinelli – 53. vlastní Saliba, 74. Maddison), Brighton – Newcastle 0:0, Manchester City – Bournemouth 4:0 (19. Gündogan, 31. De Bruyne, 37. Foden, 79. vlastní Lerma), Southampton – Leeds 2:2 (72. Aribo, 81. Walker-Peters – 46. a 60. Rodrigo), Wolverhampton – Fulham 0:0.

1. Manchester City 2 2 0 0 6:0 6
2. Arsenal 2 2 0 0 6:2 6
3. Brentford 2 1 1 0 6:2 4
4. Newcastle 2 1 1 0 2:0 4
5. Leeds 2 1 1 0 4:3 4
6. Brighton 2 1 1 0 2:1 4
7. Tottenham 1 1 0 0 4:1 3
8. Chelsea 1 1 0 0 1:0 3