Trápení West Hamu pokračuje. V lize potřetí prohrál a zase nedal ani gól

Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem podlehli doma Brightonu 0:2 a po třech kolech jsou v anglické lize stále bez bodu. Chelsea překvapivě prohrála na hřišti Leedsu 0:3.

Skóre zápasu mezi West Hamem a Brightonem otevřel z penalty Mac Allister poté, co nová posila „Kladivářů“ Kehrer v pokutovém území podrazil Welbecka. Druhou branku přidal Trossard po přímočaré kombinaci „Racků“.

Souček odehrál celé utkání, Coufala nahradil v 75. minutě Johnson. West Ham nenavázal na čtvrteční výhru 3:1 nad Viborgem v úvodním utkání 4. předkola Evropské konferenční ligy a v Premier League je na posledním místě se skóre 0:5. Brighton se díky výhře nad londýnským celkem vyšplhal na čtvrtou příčku.

První branku Leedsu proti Chelsea vstřelil v 33. minutě Aaronson po chybě brankáře Mendyho. Druhý gól domácích přidal o čtyři minuty později Španěl Rodrigo, když se trefil hlavou k levé tyči po centru z přímého kopu. Skóre uzavřel v 69. minutě Harrison z bezprostřední blízkosti pohotovou dorážkou nepovedené Rodrigovy střely.

Šest minut před koncem řádné hrací doby byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Koulibaly. „Blues“ jsou aktuálně na 12. místě, Leedsu patří třetí příčka.

Anglická fotbalová liga – 3. kolo:

Leeds – Chelsea 3:0 (33. Aaronson, 37. Rodrigo, 69. Harrison), West Ham United – Brighton 0:2 (22. Mac Allister z pen., 66. Trossard),

17:30 Newcastle – Manchester City.