Výsledky 3. předkola fotbalové Evropské ligy

Fotbalisté Dunajské Stredy utrpěli ve 3. předkole Evropské ligy těžký debakl na půdě LASK Linec. Přemožitel Jablonce z předchozí fáze soutěže prohrál v Rakousku vysoko 0:7.

Slovenský celek prohrával už v 16. minutě 0:2 po trefách Marka Raguze. Dvě minuty po přestávce zvýšil Petar Filipovič a další pohroma přišla na Dunajskou Stredu vzápětí, když Cesar Blackman nechtěně nakopl soupeře a byl vyloučen. Hosté pak dostali tři góly během čtyř minut a v 72. minutě uzavřel skóre devatenáctiletý Thomas Sabitzer.

Druhý nejvyšší počet branek v dnešním programu překvapivě nasázel Klaksvík. Tým z Faerských ostrovů, který na začátku sezonu postoupil kontumačně v předkole Ligy mistrů přes Slovan Bratislava, zdolal 6:1 gruzínské Dinamo Tbilisi.

Senzací je postup portugalského klubu Rio Ave přes slavný Besiktas Istanbul, kde uhrál remízu 2:2 a pak zvítězil na penalty.

Problémy měl i AC Milán, bez nemocného Zlatana Ibrahimovice, který se nakazil koronavirem, porazil norský klub Bodö Glimt doma jen těsně 3:2.

3. předkola fotbalové Evropské ligy:

LASK Linec – Dunajská Streda 7:0 (2:0), Klaksvík (Faer. ostr.) – Dinamo Tbilisi 6:1 (1:0), Besiktas Istanbul – Rio Ave 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 2:4, AC Milán – Bodö Glimt (Nor.) 3:2 (2:1), Floriana (Mal.) – Flora Tallinn 0:0 po prodl., na pen. 2:4, Charleroi – Partizan Bělehrad 2:1 po prodl. (1:1, 1:0), FK Sarajevo – Budučnost Podgorica 2:1 (1:1), Galatasaray Istanbul – Hajduk Split 2:0 (0:0), FC Kodaň – Gliwice 3:0 (1:0), Škendija Tetovo (Sev. Mak.) – Tottenham 1:3 (0:1), Granada – Lokomotiv Tbilisi 2:0 (0:0).Šeriff Tiraspol – Dundalk (Ir.) 1:1 po prodl. (1:1, 1:1), na pen. 3:5, APOEL Nikósie – Zrinjski Mostar 2:2 po prodl. (2:2, 2:1), na pen. 4:2, Standard Lutych – Vojvodina Novi Sad 2:1 po prodl. (1:1, 0:0), Wolfsburg – Černihiv (Ukr.) 2:0 (1:0), Legia Varšava – Drita (Kos.) 2:0 (2:0), FC Basilej – Anorthosis Famagusta 3:2 (3:1), St. Gallen – AEK Atény 0:1 (0:0), Sporting Lisabon – Aberdeen 1:0 (1:0), Tilburg – Glasgow Rangers 0:4 (0:2), Ararat-Armenia – Celje (Slovin.) 1:0 po prodl., Kuopio – Suduva (Lit.) 2:0 (1:0), Fehérvár – Remeš 0:0 po prodl., pen. 4:1, Rostov – Maccabi Haifa 1:2 (1:1), Djurgaarden – Kluž 0:1 (0:0), Riga – Celtic Glasgow 0:1 (0:0), Sofia – B36 Tórshavn 3:1 (2:0), Rosenborg Trondheim – Alanyaspor 1:0 (0:0), Malmö – Lokomotiva Záhřeb 5:0 (3:0), Mura (Slovin.) – PSV Eindhoven 1:5 (1:2), Rijeka – Kovalivka (Ukr.) 2:0 po prodl.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport