8. Bottas
9. Ocon
10. Piastri

14.

Leclerc i Sainz nezajeli do boxů, posunuli se na 4. a 5. místo. Ale byl to od Ferrari chytrý tah? Uvidíme.

13.

Russell se po rychlé opravě vrátil na trať.

13.

Hamilton vyjel ze svého místa v boxech těsně před Alonsem, Britovi dost možná hrozí trest.

13.

Verstappen, Hamilton i Alonso jsou v boxech, nasadili tvrdou směs. Pneumatiku měnila velká část závodního pole.

12.

Russel si o zeď poškodil svůj monopost.

11.

Co se týče obou „propadlíků“ z kvalifikace, tak Sainz je stále 11. a Pérez za ním 12.

10.

Ať už se stalo cokoliv, Verstappen navýšil svůj náskok už na více než tři sekundy. Zřejmě rychlejší reakci při skončení VSC.

8.

To bylo rychlé. Pořadatelé rychle odtlačili nefunkční Williamsu a už znovu závodíme.

8.

Je tu virtuální safety car!

7.

Sargeant bude dnes prvním mimo hru. Pilot Williamsu musí odstavit svůj porouchaný stroj, zřejmě problém s motorem.

7.

Verstappen vede před Hamiotnem o 2,2, sekundy, o pouhých 690 tisícin sekundy za Mercedesem jede Alonso. Španěl už přemýšlí, jak se dostat na druhé místo.

5.

Alonso se pravým zadním opřel o svodidla na výjezdu ze čtvrté zatáčky. Jeho Aston Martin vypadá v pořádku, ale takové kousky mu v honbě za Hamiltonem těžko pomůžou.

3.

Verstappen má už náskok přes 1,2 sekundy před Hamiltonem. Brit tak nebude moci použít DRS:

2.

V závěrečné šikaně narazil Magnussen do zdi. Podařilo se mu vyhnout vážnému poškození Haasu a pokračuje na 15. místě.

1.

Sainz bojuje s Pérezem o 11. místo, Mexičan byl na chvíli úspěšnější, pilot Ferrari mu útok záhy vrátil.

1.

Velká cena Kanady byla odstartována!

Všech 20 jezdců se vydalo do zaváděcího kola. Závod je vypsán na 70 kol.

Většina jezdců vsadila na střední směs gum. Měkkou má jen Gasly. Pérez, Magnussen a Bottas nasadili tvrdou.

Max Verstappen dnes sahá po jednom milníku, Pokud by vyhrál, vyrovnal by se 41 triumfu legendárního Ayrtona Sennu.

V Montrealu je poněkud zatažený letní den s teplotou vzduchu 18 stupňů Celsia, teplota trati je 33 stupňů.

Experti Pirelli dnes očekávají dvě zastávky v boxech.

20. Čou Kuan-jü Alfa Romeo/Ferrari

Deštivou kvalifikaci na Velkou cenu Kanady formule 1 ovládl Max Verstappen. Za jezdcem Red Bullu byl původně překvapivě skončil Nico Hülkenberg v Haasu se ztrátou více než 1,2 sekundy.

Před 30 lety zemřel náhle na infarkt jeden z nejpopulárnějších pilotů formule 1 a milovník žen i alkoholu James Hunt. Příběh mistra světa z roku 1976 se dostal i do Hollywoodu.

Značka Ferrari se letos dočkala prvního velkého triumfu. Místo v F1 se ovšem uskutečnil ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Nahlédnete do bohaté závodní historie Scuderie z Maranella.

Max Verstappen v Red Bullu ovládl předchozí Velkou cenu Španělska formule 1. V Barceloně vyhrál před Lewisem Hamiltonem a Georgem Russellem v Mercedesech.