Lille v EL remizovalo se Celticem, Hoffenheim vyhrál v Gentu

Fotbalisté Lille v druhém utkání „sparťanské“ skupiny H Evropské ligy doma se Celticem Glasgow dotáhli dvoubrankové poločasové manko a remizovali 2:2. Hoffenheim bez českého obránce Pavla Kadeřábka ve skupině L, kde hraje i Liberec, zvítězil na hřišti Gentu 4:1 a vede tabulku s šesti body.

Celticu se ve Francii povedla první půle a mezi 28. a 33. minutou se dvakrát prosadil Mohamed Elyounoussi. Domácí Jonathan David krátce před pauzou neproměnil penaltu, ale Lille patřil druhý poločas. Nejprve v 67. minutě snížil Zeki Celik a osm minut poté srovnal Jonathan Ikoné.

Lille po úvodním vítězství 4:1 na Spartě udrželo v sezoně Evropské ligy neporazitelnost a v tabulce drží druhé místo za vedoucím AC Milán. Celtic získal ve skupině první bod a za týden v Glasgow vyzve letenský tým.

Gent, který minule prohrál v Liberci 0:1, mohl ve 13. minutě poslat do vedení Roman Jaremčuk. Jeho penaltu ale zlikvidoval brankář Oliver Baumann. Ve 36. minutě dostal možnost pokutového kopu také Hoffenheim a Išak Belfodil na rozdíl od Jaremčuka nezaváhal.

Německý tým po změně stran přidal další dva góly, když se trefili Florian Grillitsch a Mijat Gačinovič. Domácí v nastavení snížili zásluhou Tima Kleindiensta, ale poslední slovo měl těsně před koncem Christoph Baumgartner. Hoffenheim navázal na triumf 2:0 nad Crvenou Zvezdou a před domácím zápasem se Slovanem je stoprocentní.

Tottenham v Belgii nečekaně podlehl Antverpám 0:1 a nepotvrdil úvodní výhru 3:0 nad Lincem. Antverpy bez ztráty vedou tabulku skupiny J. Další anglický tým Leicester vyhrál na půdě AEK Atény 2:1 a i podruhé ve skupině G naplno bodoval. Branky „Lišek“ vstřelili Jamie Vardy z penalty a Hamza Choudhury.

2. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina G:

Luhansk – Braga 1:2 (0:2)

Branky: 90.+6 Ivanisenia – 4. Paulinho, 11. Gaitán.

AEK Atény – Leicester 1:2 (0:2)

Branky: 49. Tankovic – 18. Vardy z pen., 39. Choudhury.

Lille – Celtic Glasgow 2:2 (0:2)

Branky: 67. Celik, 75. Ikoné – 28. a 33. Elyounoussi.

Sestavy:

Lille: Maignan – Celik, Soumaoro, Botman, Bradarič – Ikoné, André (64. Sanches), Soumaré, Bamba (64. Araújo) – Yazici (83. Weah), David (64. Yilmaz). Trenér: Galtier.

Celtic: Bain – Frimpong, Duffy, Ajer (53. Bitton), Laxalt – Brown (81. Soro), McGregor – Christie (81. Rogic), Ntcham (82. Welsh), Elyounoussi – Ajeti (64. Edouard). Trenér: Lennon.

AC Milán – Sparta Praha 3:0 (1:0)

Branky: 24. Díaz, 57. Leao, 67. Dalot. Rozhodčí: Özkahya – Ersoy, Satman (všichni Tur.). Karty: Dočkal, Lischka, Pavelka. Bez diváků.

Sestavy:

AC Milán: Tatarusanu – Calabria (68. Conti), Kjaer, Romagnoli (80. Duarte), Dalot – Tonali, Binnásir (80. Kessié), Krunič (88. Maldini) – Díaz, Ibrahimovic (46. Leao), Castillejo. Trenér: Pioli.

Sparta: Heča – Sáček, Čelůstka, Lischka (80. Plechatý), Hanousek – Pavelka, Trávník (80. Karabec), Vindheim – Dočkal (90. Patrák), Juliš (63. Kozák), Ladislav Krejčí I (63. Karlsson). Trenér: Kotal.

Karabach – Villarreal 1:3 (0:0)

Branky: 78. Owusu – 85. a 90.+6 z pen. Alcácer, 80. Pino.

Sivasspor – Maccabi Tel Aviv 1:2 (0:0)

Branky: 55. Kayode – 69. Biton z pen., 74. D. Peretz. ČK: 67. Camara (Sivasspor).

Tabulka:

1. Villarreal 2 2 0 0 8:4 6
2. Maccabi Tel Aviv 2 2 0 0 3:1 6
3. Sivasspor 2 0 0 2 4:7 0
4. Karabach 2 0 0 2 1:4 0

Skupina J:

LASK Linec – Ludogorec Razgrad 4:3 (3:1)

Branky: 2. a 56. Balič, 12. Gruber, 35. Raguz – 15., 67. a 74. z pen. Manu. ČK: 73. Grgic (Linec).

CSKA Moskva – Dinamo Záhřeb 0:0

Feyenoord Rotterdam – Wolfsberg 1:4 (0:2)

Branky: 54. Berghuis – 4. z pen., 13. z pen. a 60. Liendl, 66. Joveljič z pen.

Gent – Hoffenheim 1:4 (0:1)

Branky: 90.+3 Kleindienst – 36. Belfodil z pen., 52. Grillitsch, 73. Gačinovič, 90.+4 Baumgartner.

Sestavy:

Gent: Roef – Hanche-Olsen, Ngadeu, Fortuna – Castro-Montes (77. Botaka), Dorsch (77. Marreh), Bezus (56. Odjidja-Ofoe), Kums (69. Niangbo), Mohammadí – Bukari – Jaremčuk (69. Kleindienst). Trenér: De Decker.

Hoffenheim: Baumann – Skov, Posch (82. Dabbur), Vogt, Akpoguma, Sessegnon – Rudy (67. Gačinovič), Samassékou (67. Adamjan), Grillitsch (77. Baumgartner) – Bebou, Belfodil (77. Klauss). Trenér: Hoeness.

Crvena zvezda Bělehrad – Slovan Liberec 5:1 (2:1)

Branky: 7. a 22. El Fardou Ben, 50. Gajič, 67. Katai, 69. Falcinelli – 41. Matoušek. Rozhodčí: Verissimo – Campos, Martins (všichni Portug.). ŽK: Borjan, Sanogo (oba Bělehrad). Bez diváků.

Sestavy:

Crvena zvezda: Borjan – Gajič, Milunovič, Degenek, Rodič (75. Gobeljič) – Nikolič, Sanogo – El Fardou Ben (83. Petrovič), Ivanič (83. Gavrič), Katai (88. Vukanovič) – Falcinelli (88. Pankov). Trenér: Miloševič.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Chaluš, Tijani, Mikula – Matoušek (75. Beran), Hromada (86. Šulc), Mara (90. Barac), Sadílek, Mosquera (90. Fukala) – Hilál (75. Rabušic). Trenér: Hoftych.