Sinner odvrátil Djokovičovi tři mečboly a vyrovnal semifinále Davis Cupu

Jannik Sinner zdolal v semifinále Davisova poháru Novaka Djokoviče 6:2, 2:6, 7:5. Italský tenista odvrátil světové jedničce tři mečboly a v utkání Itálie se Srbskem vyrovnal na 1:1. O postupu do finále týmové soutěže rozhodne až čtyřhra.

Čtvrtý hráč pořadí ATP Sinner oplatil Djokovičovi porážku z nedělního finále Turnaje mistrů, na kterém předtím získal jeho skalp v základní skupině. Tentokrát šestatřicetiletého Srba zdolal za dvě hodiny a 35 minut díky lépe zvládnuté koncovce vyrovnaného třetího setu. Za stavu 4:5 odvrátil při svém servisu tři mečboly, sám pak uspěl na returnu a utkání suverénně dopodával.

První bod Srbům získal Miomir Kecmanovič. Po vyrovnaném úvodu porazil v souboji týmových dvojek Lorenza Musettiho 6:7, 6:2, 6:1.

Ve finále na vítěze čeká Austrálie, která v pátečním úvodním semifinále vyřadila Finsko a o titul si zahraje podruhé za sebou. Získat může 29. trofej v historii. Tenisté Itálie i Srbska ovládli týmovou soutěž shodně jednou.