Žolík Immobile zajistil Laziu ve fotbalové Lize mistrů výhru 2:0 nad Celticem

Aktualizováno před 10 minutami

Střídající útočník Ciro Immobile zařídil fotbalistům Lazia Řím dvěma góly v 82. a 85. minutě domácí vítězství 2:0 nad Celticem Glasgow v pátém kole Ligy mistrů. Italský tým vede neúplnou tabulku skupiny E a má blízko k postupu. Šachtar Doněck zdolal Antverpy 1:0 a ve skupině H udržel naději na účast v osmifinále.

Lazio mělo od začátku nad Celticem převahu, ale dlouho se trápilo v koncovce. Po hodině hry přišel na hřiště kapitán Immobile, který se nejprve trefil pohotovou dorážkou a následně přízemní střelou po individuální akci. Skotský tým získal jediný bod a skončí na posledním čtvrtém místě.

Šachtar rozhodl utkání v Hamburku, kde má domácí azyl kvůli vojenské invazi Ruska na Ukrajině, ve 12. minutě. Obránce Matvijenko si naskočil na centr Zubkova a hlavou skóroval. Antverpy už odpověď nenašly a coby nováček LM prohrály i popáté. Doněcké mužstvo bodově dotáhlo Barcelonu a Porto, jejichž souboj je na programu od 21 hodin.

5. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Lazio Řím – Celtic Glasgow 2:0 (0:0)

Branky: 82. a 85. Immobile. Rozhodčí: Meler (Tur.).

Feyenoord Rotterdam – Atlético Madrid 1:3 (0:1)

Branky: 77. Wieffer – 14. vlastní Geertruida, 57. Hermoso, 81. vlastní Giménez. Rozhodčí: Taylor (Angl.).

AC Milán – Borussia Dortmund 1:3 (1:1)

Branky: 37. Chukwueze – 10. Reus z pen., 59. Bynoe-Gittens, 69. Adeyemi. Rozhodčí: Kovács (Rum.).

Paris St. Germain – Newcastle 1:1 (0:1)

Branky: 90.+8 Mbappé z pen. – 24. Isak. Rozhodčí: Marciniak (Pol.).

Manchester City – Lipsko 3:2 (0:2)

Branky: 54. Haaland, 70. Foden, 87. Álvarez – 13. a 33. Openda. Rozhodčí: Nyberg (Švéd.).

Young Boys Bern – Crvena zvezda Bělehrad 2:0 (2:0)

Branky: 8. vlastní Nedeljkovič, 28. Blum. Rozhodčí: Makkelie (Niz.).