Schickův hattrick smetl Bochum, West Ham skončil v Ligové poháru výpraskem

Útočník Patrik Schick svým druhým hattrickem v německé lize zařídil fotbalistům Leverkusenu v posledním letošním utkání výhru 4:0 nad Bochumí. Jeho tým dál vede tabulku o čtyři body před mistrovským Bayernem Mnichov, který vyhrál 2:1 ve Wolfsburgu.

Bundesliga

Schick nastoupil po vleklých zdravotních problémech v základní sestavě v bundeslize poprvé od loňského října a skóroval v ní po deseti měsících. Všechny tři góly stihl v úvodním poločase během závěrečné čtvrthodiny.

Skóre otevřel ve 30. minutě z penalty poté, co ho fauloval brankář Riemann. Vzápětí zvýšil na 2:0 po Frimpongově centru z pravé strany. V 41. minutě v další velké šanci přestřelil, ale v nastavení první půle po rohovém kopu už hattrick zkompletoval, když se prosadil hlavou navzdory těsné obraně hostů.

První bundesligový hattrick dal Schick předloni v prosinci, kdy se podílel dokonce čtyřmi góly na vítězství 7:1 nad Fürthem. Utkání s Bochumí pro českého reprezentanta skončilo v 67. minutě, kdy ho vystřídal Nigerijec Boniface a krátce nato desátým gólem v soutěži potvrdil pozici nejlepšího střelce Leverkusenu.

V závěsu za Leverkusenem zůstává Bayern, který zvítězil ve Wolfsburgu 2:1. Václav Černý do hry naskočil z domácí lavičky v 84. minutě. V první půli se za bavorský klub trefili Musiala a Kane, domácí se vzmohli jen na Arnoldovo snížení.

Kapitán anglické reprezentace Kane nastřílel v bundeslize už 21 branek, k čemuž přidal pět asistencí. Vyrovnal tak nejproduktivnějšího hráče uplynulého ročníku, jímž byl Randal Kolo Muani z Frankfurtu.

Jamal Musiala se ve věku 20 let a 297 dnů stal nejmladším hráčem v historii Bayernu, jemuž se podařilo nasbírat 100 ligových startů. V bundeslize této mety v mladším věku dosáhli pouze Kai Havertz (Leverkusen), Timo Werner (Lipsko) a Julian Draxler (Schalke).

Vítězství si připsal i třetí Stuttgart, který doma porazil Augsburg 3:0 a na první místo ztrácí osm bodů. Za VfB se postupně prosadili Undav, Guirassy a Führich.

Union Berlín doma porazil Kolín nad Rýnem 2:0, udržel první čisté konto v sezoně a opustil sestupové pásmo. Alex Král za domácí naskočil do hry v 62. minutě. Union získal tříbodový náskok na barážovou 16. pozici a navíc má zápas k dobru.

Branky padaly až v druhém poločase. Nejprve se v 55. minutě trefil Hollerbach. Na jeho zásah navázal o 23 minut později Fofana, který je v Berlíně na hostování z Chelsea a gólově se v bundeslize prosadil poprvé.

Německá fotbalová liga – 16. kolo:

Union Berlín – Kolín nad Rýnem 2:0 (56. Hollerbach, 78. Fofana), Eintracht Frankfurt – Mönchengladbach 2:1 (90.+2 Buta, 90.+8 Koch – 27. Wöber), Heidenheim – Freiburg 3:2 (53. Dinkci, 85. Kleindienst, 90.+3 vlastní Ginter – 7. a 64. z pen. Höler), Leverkusen – Bochum 4:0 (30. z pen., 32. a 45.+1 Schick, 69. Boniface), Stuttgart – Augsburg 3:0 (18. Undav, 45.+2 Guirassy, 69. Führich), Wolfsburg – Bayern Mnichov 1:2 (45.+1 Arnold – 33. Musiala, 43. Kane).

Ligue 1

Útočník Kamory Doumbia v 17. kole francouzské fotbalové ligy nastřílel čtyři branky za poločas a zařídil výhru Brestu nad Lorientem 4:0.

Francouzská fotbalová liga – 17. kolo:

Brest – Lorient 4:0 (22., 25., 29. a 45.+2 Doumbia), Clermont – Rennes 1:3 (3. Nicholson – 53. Kalimuendo, 88. Doué, 90.+6 Blas z pen.), Lyon – Nantes 1:0 (49. Lacazette), Montpellier – Marseille 1:1 (14. Fayad – 52. Veretout), Nice – Lens 2:0 (75. z pen. a 78. Moffi), Paris St. Germain – Mety 3:1 (60. a 83. Mbappé, 49. Vitinha – 72. Udol), Remeš – Le Havre 1:0 (25. Nakamura), Štrasburk – Lille 2:1 (41. vlastní Yoro, 77. Mwanga – 21. vlastní Sylla), Toulouse – Monako 1:2 (5. Magri – 26. a 44. z pen. Ben Yedder).

18. Clermont 17 2 5 10 11:26 11

Poznámka: Týmu Montpellier byl z disciplinárních důvodů odečten 1 bod.

Libový pohár

West Hamu vypadl ve čtvrtfinále Ligového poháru po debaklu 1:5 na hřišti Liverpoolu. Tomáš Souček odehrál za hosty celý zápas, Vladimír Coufal opustil trávník v 72. minutě za stavu 3:0.

Dva góly domácích vstřelil Jones, o další branky se postarali Szoboszlai, Gakpo a Salah. Čestný úspěch West Hamu zaznamenal Bowen, který v 77. minutě snížil na 1:3. Liverpool doplnil v semifinále Chelsea, Fulham a Middlesbrough.

La Liga

Barcelona ve španělské fotbalové lize doma porazila Almeríi 3:2 a vystřídala Atlético Madrid na třetím místě. Dvakrát se trefil defenzivní záložník Sergi Roberto. Katalánci v lize naplno bodovali po dvou ztrátách a na první Gironu mají šestibodové manko. Poslední Almería dále čeká na premiérovou výhru v ročníku.

O úvodní branku utkání se postaral domácí Raphinha, ale ještě do poločasu vyrovnal Leo Baptistao. Barcelonu poslal zpět do vedení po hodině hry sváteční střelec Roberto. Na jeho první trefu v zápase ještě Almería zareagovala brankou Gonzáleze ze 71. minuty. Na Robertův druhý zásah sedm minut před koncem už hosté odpověď nenašli. Jednatřicetiletý odchovanec Barcelony odehrál za katalánský velkoklub 357. zápas a poprvé vstřelil dvě branky v jednom utkání.

Španělská fotbalová liga – 18. kolo:

FC Barcelona – Almería 3:2 (60. a 83. Roberto, 33. Raphinha – 43. Leo Baptistao, 71. González),

21:30 Bilbao – Las Palmas, Villarreal – Celta Vigo.