Místo triumfu hořká porážka. Sparta ztratila duel v Istanbulu zbytečnými chybami

Fotbalisté Sparty v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy na hřišti Galatasaraye Istanbul prohráli 2:3 gólem v nastavení. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti. Odveta na vyprodané Letné je na programu za týden.

Pražané v souboji dvou úřadujících mistrů svých zemí dokázali dvakrát vyrovnat. Na trefu Kerema Demirbaye i vlastní gól Ladislava Krejčího odpověděli Angelo Preciado a Jan Kuchta. Na 2:2 hosté vyrovnali v době, kdy domácí postrádali vyloučeného Victora Nelssona. Jenže v 80. minutě dostal na druhé straně červenou kartu i Matěj Ryneš. V úvodní minutě nastavení zařídil „Lvům“ vítězství Mauro Icardi.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Galatasaray Istanbul – Sparta Praha 3:2 (1:0)

Branky: 19. Demirbay, 61. vlastní Krejčí, 90.+1 Icardi – 47. Preciado, 65. Kuchta. Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sanchez Rojo – Del Cerro Grande (video, všichni Šp.). ŽK: Yilmaz, Aktürkoglu – Laci, Ryneš, Birmančevič, Krejčí. ČK: 62. Nelsson – 80. Ryneš.

Galatasaray: Muslera – Ayhan (55. Bardakci), Sánchez, Nelsson, Kutlu – Demirbay (84. Zaha), Torreira (90.+1 Ndombélé) – Yilmaz, Mertens (90.+1 Carlos Vinícius), Aktürkoglu (84. Tete) – Icardi. Trenér: Buruk.

Sparta: Vindahl – Vitík, Sörensen, Krejčí – Preciado (74. Wiesner), Kairinen, Laci (74. Solbakken), Ryneš – Karabec (65. Haraslín), Birmančevič (84. Sadílek) – Kuchta (84. Olatunji). Trenér: Priske.