Zahraniční ligy: Kadeřábek přispěl k debaklu gólem a asistencí

Pavel Kadeřábek se gólem a asistencí podílel na drtivé výhře fotbalistů Hoffenheimu 6:0 na hřišti sestupujícího Darmstadtu.

Tým českého reprezentanta vyrovnal své nejvyšší vítězství v bundeslize, po šesti letech zopakoval výsledek z domácího zápasu s Kolínem nad Rýnem a vůbec poprvé nastřílel pět branek během prvního poločasu. Kadeřábek odehrál celé utkání, David Jurásek nastoupil v 72. minutě.

Kanonádu odstartoval už ve druhé minutě Bebou a za další čtyři minuty zvýšil po Kadeřábkově přihrávce Beier. Ve 22. minutě už bývalý reprezentační obránce skóroval sám. Zpracoval si Grillitschův pas a z ostrého úhlu prostřelil brankáře Brunsta. Do přestávky se ještě prosadili Kabak a popatnácté v sezoně nejlepší týmový střelec Beier. Výsledek zpečetil hned krátce po změně stran Bebou.

Hoffenheim se posunul na sedmou příčku znamenající účast v Konferenční lize. V posledním kole bude stačit svěřencům Pellegrina Matarazza k udržení pozice získat stejně bodů jako osmý Freiburg. Hoffenheim ale doma přivítá Bayern Mnichov, zatímco Freiburg se představí na hřišti sestupem ohroženého Unionu Berlín.

Německá fotbalová liga – 33. kolo:

Darmstadt – Hoffenheim 0:6 (2. a 51. Bebou, 6. a 44. Beier, 22. Kadeřábek, 26. Kabak),

17:30 Bayern Mnichov – Wolfsburg,

19:30 Bochum – Leverkusen.