Švýcaři jsou ve finále! Kanaďané dohnali mizerný začátek, selhali ale v nájezdech

Čeští hokejisté se ve finále mistrovství světa v Praze utkají se Švýcary, kteří v druhém semifinále porazili obhájce titulu Kanaďany 3:2 po nájezdech.

Švýcaři, kteří dosud v historii MS na zlato nedosáhli, ale v posledních 11 letech získali dvakrát stříbro, vedli po první třetině zásluhou dvou proměněných přesilovek 2:0. Prosadili se Fiala a Nino Niederreiter. Ve 35. minutě snížil Brandon Tanev, v čase 57:53 vyrovnal při přesilovce kanadský kapitán John Tavares. Kanaďané pak zásluhou Connora Bedarda začali lépe nájezdy, ale Fiala s Andrighettem se postarali o obrat.

Utkání sledovalo 11.159 fanoušků, rekord před závěrečným hracím dnem se posunul na 765.385 diváků.

Zámořský tým čeká souboj o bronz se Švédskem, jež podlehlo Česku 3:7. Finále začne ve 20:20, zápas o třetí místo o pět hodin dříve.