Salač si v Moto2 znovu dojel pro body, v Barceloně skončil třináctý

Filip Salač obsadil ve Velké ceně Španělska silničních motocyklů třídy Moto2 13. místo, v podniku mistrovství světa bodoval po čtvrté za sebou.

Český jezdec, který na startu stá stál v šesté řadě, byl v prvním kole na 16. pozici.

Závodník ELF Marc VDS Racing Teamu záhy začal bojovat o bodované příčky a už v druhém okruhu se dostal do top 15.

Pak mírně postupoval a navíc se před ním doslova roztrhl pytel s pády a tresty za zkracování tratě. Několik kol před koncem se tak Salač posunul na desátou pozici.

Ježe dvě kola před koncem se 22letý závodník mírně zpomalil a cílem nakonec projel na 13. pozici. Po závodech v Austinu, Jerezu a Le Mans bodoval už po čtvrté za sebou.

V Barceloně zvítězil Japonec Ai Ogura před lídrem šampionátu Sergiem Garciou ze Španělska a Britem Jakem Dixonem.

V nejslabší třídě Moto3 si dnes kolumbijský jezdec David Alonso dojel pro čtvrté vítězství v sezoně a přeskočil tak v čele seriálu domácího Daniela Holgada.