Švýcaři měli blízko k velké výhře. Než Füllkrug vyrovnal a zajistil triumf ve skupině

Němečtí fotbalisté v závěru zápasu proti Švýcarsku zachránili remízu 1:1 a na domácím Euru ovládli skupinu A.

Favorit prohrával od 28. minuty po premiérovém reprezentačním gólu Dana Ndoyeho, ve druhé minutě nastavení vyrovnal Niclas Füllkrug. Švýcaři postoupili do osmifinále z druhé příčky. Třetí skončilo Maďarsko po výhře 1:0 nad Skotskem.

Němci, kteří měli jisté osmifinále už před utkáním, přišli o stoprocentní bilanci na šampionátu. Švýcaři prodloužili proti dnešnímu soupeři sérii bez porážky na čtyři vzájemné zápasy a na Euru jsou potřetí za sebou ve vyřazovací fázi. V součtu s mistrovstvím světa prošli do play off na šestém velkém turnaji v řadě.

O osmifinálových soupeřích obou mužstev se teprve rozhodne. Domácí výběr čeká 29. června v Dortmundu druhý tým skupiny C. Švýcarsko nastoupí ve stejný den na Olympijském stadionu v Berlíně proti druhému celku skupiny B.