Argentina zdolala v prodloužení Kolumbii a obhájila titul na Copě América

Fotbalisté Argentiny obhájili titul na Copě América. Ve finále v Miami zdolali Kolumbii 1:0 po prodloužení, ve 112. minutě rozhodl nejlepší střelec turnaje Lautaro Martínez. Úřadující mistři světa ovládli jihoamerický šampionát pošestnácté a v čele historických tabulek se osamostatnili před Uruguayí.

Svěřenci trenéra Lionela Scaloniho navázali na triumf z roku 2021, kdy ve finále porazili 1:0 Brazílii. Kolumbie prohrála po 28 zápasech a nedočkala se druhého triumfu na Copě América, turnaj ovládla pouze v roce 2001.

Aktualizujeme

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale – finále (Miami):

Argentina – Kolumbie 1:0 po prodl.

Branka: 112. Lautaro Martínez. Rozhodčí: Claus – Pires, Correa – Toski (video, všichni Braz.). ŽK: Mac Allister, Lo Celso – Córdoba, Borja.

Argentina: E. Martínez – Montiel (72. Molina), Romero, Lisandro Martínez, Tagliafico – Di María (117. Otamendi), De Paul, Fernández (96. Lo Celso), Mac Allister (96. Paredes) – Messi (66. González), Álvarez (96. Lautaro Martínez). Trenér: Scaloni

Kolumbie: Vargas – S. Arias, Cuesta, Sánchez, Mojica – Ríos (89. Castaňo), Lerma (106. Uribe) – J. Arias (106. Carrascal), Rodríguez (91. Quintero), Díaz (106. Borja) – Córdoba (89. Borré). Trenér: Lorenzo.