Verstappen dostal lekci před domácími fanoušky. V Nizozemsku slavil Norris

Velkou cenu Nizozemska formule 1 vyhrál britský pilot McLarenu Lando Norris a připsal si druhé vítězství v sezoně i kariéře. Mírně tak snížil na 70 bodů náskok lídra mistrovství světa Maxe Verstappena z Red Bullu, jenž dojel v domácí Grand Prix po třech předchozích triumfech poprvé druhý.

Čtyřiadvacetiletý Norris ukázal v Zandvoortu rychlost už sobotní kvalifikaci, v níž vybojoval pole position. Start do závodu se mu ale nepovedl a do čela se okamžitě dostal Verstappen. Britský pilot nicméně trpělivou jízdou Nizozemce stíhal a v 18. kole se dostal do vedení, které až na zastávky v boxech neopustil.

Pro druhé vítězství po dubnové Velké ceně Miami si dojel Norris s výrazným náskokem 22,896 sekundy a navíc získal bod za nejrychlejší kolo. Třetí místo uhájil Monačan Charles Leclerc z Ferrari před druhým McLarenem Australana Oscara Piastriho.

Aktualizujeme

Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Zandvoortu:

1. Norris (Brit./McLaren) 1:30:45,000, 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -22,896, 3. Leclerc (Mon./Ferrari) -25,439, 4. Piastri (Austr./McLaren) -27,337, 5. Sainz (Šp./Ferrari) -32,137, 6. Pérez (Mex./Red Bull) -39,542.

Nejrychlejší kolo: Norris.

Průběžné pořadí MS (po 15 z 24 závodů): 1. Verstappen 295, 2. Norris 225, 3. Leclerc 192, 4. Piastri 179, 5. Sainz 172, 6. Hamilton (Brit./Mercedes) 154.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 434, 2. McLaren 404, 3. Ferrari 370, 4. Mercedes 276, 5. Aston Martin 74, 6. Racing Bulls 34.