Čeští fotbalisté uhájili proti Ukrajině vítězství, dva góly dal Šulc

Čeští fotbalisté v druhém utkání čtvrtého ročníku Ligy národů porazili doma Ukrajinu 3:2. Svěřenci trenéra Ivana Haška částečně odčinili sobotní debakl 1:4 v Gruzii a ve skupině B1 poprvé bodovali.

V úvodním dějství v Edenu za domácí dvakrát skóroval Pavel Šulc, v 80. minutě proměnil penaltu kapitán Tomáš Souček. Za hosty v 37. minutě srovnal na průběžných 1:1 Vladyslav Vanat a v 84. minutě snížil střídající Heorhij Sudakov.

Český tým po nevydařeném vystoupením na Euru, kde stejně jako Ukrajina nepostoupil do vyřazovací fáze, zvítězil poprvé po čtyřech zápasech.

Haškovi svěřenci oživili naději na triumf ve čtyřčlenné skupině, v níž mají stejně bodů jako druhá Albánie, kterou přivítají v dalším utkání 11. října. Tabulku vede dosud stoprocentní Gruzie.

Aktualizujeme…

Fotbalová Liga národů – 2. kolo skupiny B1:

Česko – Ukrajina 3:2 (2:1)

Branky: 21. a 45.+2 Šulc, 80. Souček z pen. – 37. Vanat, 84. Sudakov. Rozhodčí: Beaton – McFarlane, McGeachie – Dallas (video, všichni Skot.). ŽK: Krejčí, Vitík, Černý, Souček, Zelený – Sudakov, Jaremčuk. Diváci: 18.722.

Česko: Kovář – Coufal, Vitík, Ladislav Krejčí II, Zelený – Souček, Červ (89. Král) – Černý (65. Hložek), Šulc (81. Kušej), Provod (65. Lingr) – Chorý (81. Schick). Trenér: Hašek.

Ukrajina: Trubin – Tymčyk, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Stepanenko (78. Malinovskyj) – Jarmolenko (68. Cygankov), Šaparenko (68. Sudakov), Zinčenko (84. Pichaljonok), Mudryk – Vanat (78. Jaremčuk). Trenér: Rebrov.