West Ham v nastavení získal alespoň bod. Šlágr v Německu rozhodl Schickův konkurent

Fotbalisté West Hamu remizovali ve 4. kole anglické ligy na hřišti Fulhamu 1:1, když na branku domácího Jiméneze odpověděl až v páté minutě nastavení střídající Ings. Český záložník Tomáš Souček za hosty odehrál jen první poločas, Vladimír Coufal přišel na trávník v 57. minutě, kdy nahradil zraněného Emersona.

Liverpool doma podlehl Nottinghamu 0:1, první inkasovaný gól v sezoně pro něj znamenal také první bodovou ztrátu.

Utkání rozhodla ztráta domácího útočníka Núňeze a následný rychlý protiútok zakončený umístěnou střelou Hudsona-Odoie.

V největší šanci „Reds“ ze 17. minuty trefil Díaz pouze tyč. Premiérovou porážku na lavičce Liverpoolu utrpěl trenér Arne Slot. Jeho svěřenci prohráli na domácím stadionu poprvé od 14. dubna.

Brentford perfektně odstartoval zápas proti Manchesteru City, když Wissa otevřel skóre už 22 vteřin po výkopu.

Kanonýr Haaland však v 19. minutě srovnal svým druhým dotekem v zápase. O 13 minut později norský fotbalista zvýšil na 2:1, když po Edersonově nákopu tělem odstavil obránce Pinnocka a nízkým lobem překonal brankáře Flekkena.

Ve druhém dějství se nejlepší ligový střelec snažil o třetí gól, který by z něj udělal prvního hráče, jemuž se podařilo dát hattrick ve třech zápasech Premier League za sebou, ale Flekken jej několikrát vychytal. Norský útočník tak má po čtyřech zápasech na kontě devět zásahů.

„Citizens“ si jednobrankové vedení pohlídali a tři body zůstaly na Etihad Stadium. Svěřenci Pepa Guardioly jsou v lize zatím stoprocentní.

Manchester United zvítězil na hřišti Southamptonu 3:0, první gól po srpnovém příchodu z Bayernu Mnichov dal nizozemský obránce De Ligt.

V domácím dresu od začátku nastoupil ke svému prvnímu zápasu Premier League osmnáctiletý Dibling. Po půlhodině ho ve vápně fauloval obránce Dalot. Nařízenou penaltu si vzal na starost Archer, jehož brankář Onana vychytal a zneškodnil i jeho následnou dorážku hlavou.

Ve 35. minutě šli do vedení hosté, když se po Fernandesově centru prosadil hlavou De Ligt.

O šest minut později překvapil Rashford zpoza vápna brankáře Ramsdalea skrytou ranou na zadní tyč a vstřelil první ligový gól po 189 dnech.

Southampton hrál od 79. minuty bez vyloučeného Stephense, jenž dostal červenou kartu po nebezpečném zákroku na Garnacha.

Právě argentinský hráč pak v nastaveném čase zpečetil výhru hostů. „Rudí ďáblové“ uspěli po dvou porážkách a na stadionu St. Mary’s neprohráli poosmnácté v řadě. Southampton nebodoval ani ve čtvrtém kole.

Anglická fotbalová liga – 4. kolo:

Fulham – West Ham 1:1 (24. Jiménez – 90.+5 Ings), Liverpool – Nottingham 0:1 (72. Hudson-Odoi), Manchester City – Brentford 2:1 (19. a 32. Haaland – 1. Wissa), Southampton – Manchester United 0:3 (35. De Ligt, 41. Rashford, 90.+6 Garnacho), Brighton – Ipswich 0:0, Crystal Palace – Leicester 2:2 (47. a 90.+2 z pen. Mateta – 21. Vardy, 46. Mavididi).

Hložek proti Bayeru nehrál

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili ve šlágru německé ligy na hřišti Hoffenheimu 4:1.

Domácí Adam Hložek proti bývalému klubu nenastoupil kvůli problémům se stehnem, v základní sestavě Hoffenheimu figuroval z českých fotbalistů jen obránce Pavel Kadeřábek. Robin Hranáč zůstal na lavičce a David Jurásek se zotavuje po zlomenině ruky.

Patrik Schick na druhé straně naskočil do hry v 86. minutě, brankář Matěj Kovář strávil utkání mezi náhradníky.

Bayer otevřel skóre v 17. minutě, když Boniface upláchl domácím obráncům a naservíroval míč před prázdnou branku Terrieriovi, jenž si připsal první trefu po letním přestupu z Rennes. O třináct minut později se opět uvolnil Schickův konkurent Boniface a tentokrát sám zvýšil na 2:0.

Osm minut před poločasem snížil Berisha a vstřelil první branku Hoffenheimu v sezoně, jejímž autorem nebyl útočník Kramarič.

TSG se ve druhém dějství snažil o vyrovnání, ale v 72. minutě Geiger ve vápně fauloval Grimalda a penaltu nekompromisně proměnil Wirtz. Za další tři minuty zpečetil výsledek svou druhou brankou v zápase po pohledné individuální akci hrdina zápasu Boniface.

Fotbalisté Lipska poprvé v sezoně ztratili, když doma remizovali s Unionem Berlín 0:0. Domácí měli v 74. minutě výhodu pokutového kopu, ale Openda jej neproměnil.

Na lavičkách chyběli oba hlavní trenéři. Domácí Marco Rose nemohl vést tým kvůli disciplinárnímu trestu, kouč hostů Bo Svensson musel zápas vynechat vinou nemoci.

Mönchengladbach podlehl Stuttgartu 1:3. Za domácí skóroval Pléa, za VfB se dvakrát prosadil Demirovič a jednou Undav. Domácí Tomáš Čvančara do hry naskočil z lavičky v 76. minutě za konečného stavu.

Německá fotbalová liga – 3. kolo:

Hoffenheim – Leverkusen 1:4 (37. Berisha – 30. a 75. Boniface, 17. Terrier, 72. Wirtz z pen.), Freiburg – Bochum 2:1 (58. a 61. Adamu – 45. Boadu),  Mönchengladbach – Stuttgart 1:3 (27. Pléa – 58. a 61. Demirovič, 21. Undav), Lipsko – Union Berlín 0:0, Wolfsburg – Frankfurt 1:2 (76. Baku – 30. a 82. z pen. Marmúš).

1. Dortmund 3 2 1 0 6:2 7
2. Lipsko 3 2 1 0 4:2 7
3. Heidenheim 3 2 0 1 8:4 6
4. Leverkusen 3 2 0 1 9:6 6
5. Bayern Mnichov 2 2 0 0 5:2 6
6. Freiburg 3 2 0 1 5:4 6
Frankfurt 3 2 0 1 5:4 6
8. Union Berlín 3 1 2 0 2:1 5