Priske si oddechl, ale žádná hitparáda to nebyla. Pomohla mu i sporná penalta

Podívejte se na sestřih z utkání nizozemské fotbalové ligy, v němž Feyenoord Rotterdam, vedený trenérem Brianem Priskem, porazil Bredu 2:0. Bývalý kouč pražské Sparty si tak alespoň částečně může oddechnout, po špatném vstupu do soutěže a debaklu v Lize mistrů totiž sílily hlasy, které požadovaly jeho odvolání.

Sestřih utkání Feyenoord-Breda | Video: Asociated Press

Další neúspěch by už Priske nejspíš neustál. V Eredivisie totiž slavný Feyenoord vyhrál z prvních čtyř zápasů jeden jediný, bídný rozjezd sezony potvrdil minulý týden v Champions League domácí výprask 0:4 od Leverkusenu.

Dánský odborník však měl štěstí, že v neděli přijela na stadion De Kuip slabá Breda. Ani tak to proti outsiderovi nebyla ze strany Priskeho souboru žádná velká hitparáda.

Červenobílé ale přece jen dostal do vedení ve 34. minutě precizní hlavičkou Ajase Ueda.

Na pojišťující trefu však čekal Feyenoord až do 74. minuty a ještě mu k ní musela pomoct kontroverzní penalta.

Sudí Sander van der Eijk ji nařídil poté, co míč nešťastně zasáhl ruku padajícího Lea Greimla.

Quinten Timber ji proměnil a Priske, jenž v průběhu utkání dostal za své chování žlutou kartu, si mohl oddechnout, jeho celek už vítězství uhájil.

V tabulce je na páté pozici s devítibodovou ztrátou na Eindhoven, Breda sedí těsně nad sestupovým pásmem.

Nizozemská fotbalová liga – 6. kolo:

Feyenoord Rotterdam – Breda 2:0, Heerenveen – Groningen 2:1, Almere – Twente Enschede 0:5, Sittard – PSV Eindhoven 1:3, Utrecht – Tilburg 3:2, Waalwijk – Sparta Rotterdam 1:2, Deventer – Ajax Amsterdam 1:1, Nijmegen – Almelo 1:2, Zwolle – Alkmaar 1:2.

1. PSV Eindhoven 6 6 0 0 23:4 18
2. Alkmaar 6 5 1 0 16:2 16
3. Utrecht 5 4 1 0 9:5 13
4. Twente Enschede 6 3 2 1 12:5 11
5. Feyenoord Rotterdam 5 2 3 0 11:5 9
6. Groningen 6 2 3 1 10:7 9
7. Sparta Rotterdam 6 2 3 1 7:6 9
8. Tilburg 6 2 2 2 10:7 8