Pastrňák i Zacha hned v prvním utkání skórovali, Boston ale podlehl obhájcům trofeje

David Pastrňák a Pavel Zacha odstartovali novou sezonu hokejové NHL gólem. Čeští útočníci ale svými trefami neodvrátili prohru hokejistů Bostonu 4:6 na ledě Floridy.

Sestřih zápasu Florida – Boston agentury AP včetně gólu Pavla Zachy | Video: Asociated Press

Florida vykročila do sezony, ve které obhajuje Stanleyův pohár, rázně. Už v 7. minutě vedla 2:0 a úvodní třetinu vyhrála i díky dvěma gólům Sama Bennetta 4:1.

První branku Bostonu v ročníku obstaral Zacha, který se v oslabení trefil z levého kruhu pod horní tyč a snížil na 1:2.

Pastrňák naopak uzavřel v předposlední minutě gólový účet utkání. Se štěstím, český kanonýr totiž přihrával, puk se odrazil od brusle bránícího Dmitrije Kulikova a prošel mezi betony Sergeje Bobrovského.

Na druhé straně ještě nechytal Jeremy Swayman, který před pár dny prodloužil s Bostonem smlouvu o osm let na 66 milionů dolarů. Jeho náhradník Jonas Korpisalo inkasoval šestkrát z 35 střel.

Radek Faksa má za sebou vítěznou premiéru v dresu St. Louis, které vyhrálo v Seattlu 3:2.

Český forvard změnil v létě poprvé v NHL dres a po devíti sezonách v Dallasu zakotvil u Blues.

Nastupoval ve čtvrté formaci, na ledě strávil deset minut a po zápase se radoval z výhry.

Všechny branky padly v Seattlu v prostřední části. Lépe ji začali domácí, vypracovali si dvoubrankový náskok, ale Blues zápas otočili v rozmezí 34. až 36. minuty. Obrat řídil dvěma góly Jordan Kyrou.