Pardubice v den Zadinovy rezignace prohrály v Lize mistrů. Postup se jim vzdálil

Hokejisté Pardubic prohráli v Lize mistrů s Lahti 2:3, připsali si třetí nezdar v soutěži za sebou a zkomplikovali si boj o postup do play off. Před posledním zápasem základní části klesli v tabulce na nepostupové 17. místo.

Dynamo, které vedl po dnešním odstoupení hlavního trenéra Marka Zadiny sportovní manažer prvoligového „béčka“ Václav Baďouček, se prosadilo dvakrát v přesilové hře na konci první třetiny. Výraznou zásluhu na výhře Lahti měl český útočník Luboš Horký, který utkání svým druhým gólem rozhodl.

Hosté z Finska měli v sestavě pět českých hokejistů. Nejvýraznější z nich – Horký – vstřelil první gól duelu, když v 7. minutě zakončil brejk Lahti dva na jednoho. O půl minuty později navíc skóroval i Johannesen a stvrdil vydařený úvod svého týmu.

Východočeši se do hry vrátili ještě v první třetině, kdy byl vyloučen Hirvonen do konce utkání za naražení Lichtaga na mantinel. V pětiminutové přesilovce se nejprve přesně trefil Radil, o necelou minutu později vyrovnal Smejkal na 2:2.

V prostředním dějství diváci viděli dvě trestná střílení. Ve 31. minutě ho neproměnil pardubický Kaut, neúspěšný pak byl i Tukiainen na druhé straně. V závěru druhé třetiny rozehráli Pardubičtí početní výhodu v pěti proti třem, kterou rozdělila přestávka, jenže neskórovali.

Ve 47. minutě se podruhé dnes trefil Horký a poslal finský tým opět do vedení. Pardubicím nepomohla ani výrazná střelecká převaha, na vyrovnání už nedosáhly. Poslední zápas základní části odehraje Dynamo příští středu v anglickém Sheffieldu.

Hokejová Liga mistrů:

HC Dynamo Pardubice – Pelicans Lahti 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Radil (Šustr, T. Zohorna), 18. Smejkal (M. Kaut, Hájek) – 7. Horký (Väänänen, Vukojevic), 8. Johannesen (Bryggman), 47. Horký (Kangasniemi). Rozhodčí: Pražák, Šír – Hynek, Ondráček. Vyloučení: 2:4, navíc Hirvonen 5 min. a do konce utkání, Virtanen (oba Lahti) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7251.

Sestava Pardubic: Will – Hájek, D. Musil, Šustr, T. Dvořák, Houdek, Vála, Švec – Radil, Paulovič, Červenka – M. Kaut, R. Kousal, Smejkal – Herčík, T. Zohorna, Lichtag – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Baďouček.

Další výsledky hokejové Ligy mistrů: Osvětim – Straubing 4:1,

19:30 Sparta Praha – Bremerhaven,

19:45 Lausanne – Storhamar, Ženeva – Klagenfurt,

20:00 Rouen – Ilves Tampere.