16 gólů. Nevídanou přestřelku zvládli hradečtí hokejisté, rozstříleli Vítkovice

Mimořádnou přestřelku nabídl zápas 13. kola extraligy mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi. Padlo v něm dohromady 16 gólů a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Poslední obrat patřil Mountfieldu, jenž po výsledku 9:7 zaznamenal už sedmé domácí vítězství v řadě. V dalších zápasech vyhrála Mladá Boleslav v Kladně 4:2, Plzeň porazila Olomouc 3:2.

Úvodní slovo v Hradci si vzaly Vítkovice, které do sedmé minuty získaly dvougólové vedení. Yetman potrestal ve zcela volném brankovišti chybu Filipa Novotného a Kalus uspěl přesnou tečí Košťálkovy střely. Hradec kontroval samostatnou akcí Tamášiho, v 18. minutě však Auvitu využil po dalším zaváhání Novotného i druhou vítkovickou přesilovku.

Také Mountfieldu ale svědčil nestandardní poměr sil na ledě a třemi góly v rozmezí necelých šesti minut otočil skóre. McCormack ještě před přestávkou viděl volné místo u bližší tyče a stejně jako on ukončil přesilovou hru Miškář, mezi oba zásahy navíc vměstnali povedenou akci ve vlastním oslabení Tamáši s dorážejícím Perretem.

Za domácí už tou dobou chytal Škorvánek. Jeho tým pokračoval v tlaku a Pavlík mohl zvýšit na 5:3, trefil však tyč a právě tato neproměněná šance zahájila další obrat. Ridera potřebovala na tři branky dokonce jen minutu a půl. Prosadili se další dva členové elitního útoku Abdul a Nellis, kromě nich i Barinka a Vítkovice vedly 6:4.

Hradecká střídačka reagovala oddechovým časem. Ten se jí vyplatil, neboť před druhým odchodem do šaten snížil při svém pětistém extraligovém startu Šťastný.

Ve třetí třetině pak Východočeši svůj druhý obrat dokonali. Chvíli před dorážkou Dmowského vykopl Klimeš bránu ze svého postavení, rozhodčí však gól po poradě u videa uznali, a vedení domácím vrátil v končící přesilovce kapitán Pavelka.

Sedmou výhru Hradce Králové před vlastními fanoušky v řadě pojistili Batna a při vítkovické hře bez brankáře Perret, který se stal vůbec prvním dvougólovým střelcem v utkání. Poslední zásah nicméně patřil vítkovickému obránci Percymu.

Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera 9:7 (2:3, 3:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 12. Tamáši, 20. McCormack (Freibergs, Pour), 23. Perret (Tamáši, T. Pavelka), 25. Miškář (Šťastný, Tamáši), 39. Šťastný (Miškář, Pláněk), 47. Dmowski (T. Pavelka, Bunnaman), 49. T. Pavelka (Jergl), 55. Batna (McCormack, Pour), 58. Perret – 4. Yetman (Nellis, Auvitu), 7. M. Kalus (Košťálek, Abdul), 18. Auvitu (Nellis, Roberts Bukarts), 30. Abdul (Yetman), 30. Barinka (P. Zdráhal, M. Kalus), 31. Nellis (Mikuš, Abdul), 59. Percy (M. Kalus, Barinka). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Klouček, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3982.

Hradec Králové: F. Novotný (21. Škorvánek) – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Bučko – Jergl, Tamáši, Perret – Šťastný, Miškář, R. Pavlík – Pour, Batna, A. Novotný – Dmowski, Bunnaman, P. Moravec – Štohanzl. Trenér: T. Martinec.

Vítkovice: Klimeš – Košťálek, Auvitu, Demel, Percy, L. Kovář, Mikuš, Prčík, P. Marcel – Nellis, Yetman, Abdul – P. Zdráhal, Barinka, M. Kalus – Bambula, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, Hašek. Trenér: Bruk.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Melka, Jarůšek), 34. Ticháček – 13. Junttila (Buchtele), 25. Lintuniemi (Skalický), 26. Dvořáček (Gewiese, Z. Doležal), 60. Buchtele (Skalický). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Špůr, Lhotský. Vyloučení: 2:5, navíc Melka (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4206.

Kladno: Brízgala – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, R. Jeřábek, Hanousek, Nemčík – Tralmaks, Hult, M. Procházka – Jarůšek, Melka, Smoleňák – S. Redlich, Filip, J. Pytlík – O. Bláha, P. Straka, J. Strnad. Trenér: Čermák.

Mladá Boleslav: D. Furch – A. Čech, Pyrochta, Lintuniemi, Bernad, F. Pavlík, Jánošík, Gewiese – J. Stránský, Fořt, Skalický – Lakatoš, Čajka, Buchtele – Rekonen, Suchý, Junttila – Z. Doležal, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branka a nahrávky: 34. Pulpán (Holešinský, Klepiš), 40. Schleiss (Holešinský), 56. Pulpán (Mertl, Lev) – 13. Orsava (P. Musil, Kunc), 22. Plášek (Sirota). Rozhodčí: Zeliska, Květoň – Šimánek, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4236.

Plzeň: N. Malík – Zámorský, Malák, Merežko, Skok, Pšenička, Piskáček, Pulpán – Lev, Lalancette, Söderlund – Holešinský, Klepiš, Schleiss – Matýs, Mertl, D. Simon – Hauser, Pitule, T. Urban. Trenér: Jandač.

Olomouc: J. Sedláček – T. Černý, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Korenčík, Škůrek – Kohout, Kusko, J. Káňa – Fridrich, Nahodil, Plášek – Orsava, P. Musil, Kunc – Doktor, J. Knotek, Anděl. Trenér: J. Tomajko.

Bílí Tygři Liberec – Banes Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. M. Ivan (J. Vlach, Faško-Rudáš), 51. Bulíř (Flynn) – 32. Štencel (Gulaš). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5296.

Liberec: Kváča – Budík, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, R. Petrovický – Faško-Rudáš, A. Musil, Zachar – Lantoši, Bulíř, Flynn – Kelly Klíma, Jansa, Ryšavý – Thomas, J. Vlach, Petrovský. Trenér: Pešán.

České Budějovice: Klouček – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Pýcha – Gulaš, Kondelík, N. Olesen – M. Beránek, F. Přikryl, Kubík – Valský, M. Toman, Kašlík – Hoch, Pech, O. Kovařčík – Koláček. Trenér: Čihák.