Palát odstartoval gólem obrat Tampy Bay, skóroval i Faksa

Útočník Ondřej Palát přispěl gólem a asistencí k obratu Tampy Bay v Chicagu z 0:3 na konečných 6:3 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Za poražené si připsal jednu přihrávku Dominik Kubalík.

V nedělním programu NHL skóroval i Radek Faksa, který s Dallasem podlehl Nashvillu 3:4 po nájezdech. New Jersey vyhrálo v Bostonu 1:0 a u jediné branky asistoval Pavel Zacha. K vítězstvím pomohli přihrávkou i Martin Nečas a Jakub Vrána.

Po přihrávce Kubalíka zvýšil pohotovou střelou ze vzduchu Mattias Janmark na 2:0 a třetí gól přidalo Chicago ve 24. minutě. Už za čtyřicet sekund snížil v přesilové hře Palát střelou z pravého kruhu k bližší tyči.

Český útočník si poté připsal asistenci u vyrovnávací branky, kterou vstřelil v další početní převaze Victor Hedman od modré čáry. Ještě ve druhé třetině otočil skóre Yanni Gourde, který se na obratu podílel dvěma góly a dvěma přihrávkami.

Faksa skóroval ve druhém utkání za sebou, když si našel mezi kruhy zblokovaný kotouč a bekhendem překonal Pekku Rinneho. Český útočník odstartoval gólem v 53. minutě na 1:3 strhující finiš Dallasu, který vyrovnal při hře bez brankáře. V rozstřelu byl ale úspěšnější Nashville, o jehož výhře rozhodl Roman Josi.

Jediný gól v Bostonu padl v 56. minutě. Zacha si najel před branku na přihrávku P.K. Subbana a jeho střelu usměrnil do sítě Kyle Palmieri. Český útočník se stal druhou hvězdou zápasu a předčil ho pouze gólman Scott Wedgewood, který kryl čtyřicet střel včetně deseti pokusů Davida Pastrňáka. New Jersey zastavilo sérii pěti proher a v zápasech s Bostonem získalo 7 z 8 možných bodů.

Carolina porazila na svém ledě Floridu 4:2. Nečas podpořil výhru jednou asistencí, když zavezl puk do útočného pásma a po jeho přihrávce zvýšil z levého kruhu Nino Niederreiter na 2:0. Český útočník nasbíral v posledních čtyřech zápasech sedm bodů (2+5).

Washington zvítězil ve Philadelphii 3:1. Hosté rozhodli v rozmezí 36. až 45. minuty, kdy třemi góly překlopili skóre na svou stranu. U rozdílové trefy, kterou dal Dmitrij Orlov, si připsal přihrávku Vrána. V brance vítězů dostal přednost Ilja Samsonov před Vítkem Vaněčkem, který v minulém utkání po čtvrtém gólu střídal.

Výsledky NHL:

Chicago – Tampa 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)

Branky: 11. Kurashev, 16. Janmark (Kubalík), 24. Suter – 25. a 37. Gourde, 24. Palát, 28. Hedman (Palát), 55. Killorn, 58. Maroon. Střely na branku: 25:39. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gourde, 2. Hedman, 3. Palát (všichni Tampa Bay).

New York Islanders – Buffalo 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Branky: 27. a 58. Nelson, 26. Lee, 37. Cizikas, 53. Clutterbuck – 46. Skinner, 50. Miller. Střely na branku: 30:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas, 2. Nelson, 3. Clutterbuck (všichni NY Islanders).

Carolina – Florida 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 16. Trocheck, 25. Niederreiter (Nečas), 41. Aho, 44. Foegele – 31. Weegar, 44. Marchment. Střely na branku: 26:23. Diváci: 2924. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Trocheck, 3. Foegele (všichni Carolina).

Boston – New Jersey 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 56. Palmieri (Zacha). Střely na branku: 40:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Zacha (oba New Jersey), 3. T. Rask (Boston).

Philadelphia – Washington 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 12. Farabee – 36. Ovečkin, 40. Orlov (Vrána), 45. Jensen. Střely na branku: 37:27. Diváci: 3023. Hvězdy zápasu: 1. Orlov (Washington), 2. Farabee (Philadelphia), 3. Oshie (Washington).

Pittsburgh – NY Rangers 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Branky: 17. Marino, 17. Kapanen, 18. Crosby, 54. Malkin, 57. Aston-Reese – 2. Zibanejad. Střely na branku: 24:24. Diváci: 2800. Hvězdy zápasu: 1. Kapanen, 2. Malkin, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Dallas – Nashville 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 3:0 – 0:0)

Branky: 53. Faksa, 55. Pavelski, 60. Robertson – 16. Mikael Granlund, 17. Järnkrok, 34. Tolvanen, rozhodující sam. nájezd Josi. Střely na branku: 38:20. Diváci 3976. Hvězdy zápasu: 1. Tolvanen (Nashville), 2. Pavelski (Dallas), 3. Rinne (Nashville).

Calgary – Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 – 0:0)

Branky: 24. Giordano, 44. Gaudreau, 53. Hanifin – 14. C. Brown, 16. Dzingel, 28. White, rozhodující sam. nájezd Batherson. Střely na branku: 34:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dube (Calgary), 2. Anisimov, 3. Tierney (oba Ottawa).

3. Colorado 22 13 2 7 68:55 28
4. Minnesota 22 13 1 8 69:60 27
5. Los Angeles 23 10 5 8 68:65 25
6. Arizona 24 11 3 10 65:73 25
7. Anaheim 25 7 6 12 55:76 20
8. San Jose 22 8 3 11 63:86 19