Kvalifikantka Martincová letí Dubají, poradila si i se světovou jedenáctkou

Česká tenistka Karolína Plíšková ve druhém kole turnaje v Dubaji porazila 6:3, 6:7 a 6:2 Anastasiju Sevastovovou z Lotyšska. V osmifinále je i Tereza Martincová, která se do pavouku probila z kvalifikace – ve druhém kole porazila 6:1 a 6:4 světovou jedenáctku Kiki Bertensovou.

Druhá nasazená Plíšková mohla o postupu do osmifinále rozhodnout už ve druhém setu. Finalistka turnaje z roku 2015 vedla 5:3, měla dva mečboly, ale Sevastovová vybojovala tie-break. V něm česká favoritka vedla 4:1, ale Lotyška nakonec uspěla 7:5.

Musel tak rozhodnout třetí set, ve kterém osmadvacetiletá Plíšková překvapení nedopustila. Její další soupeřkou bude vítězka zápasu mezi Kristinou Mladenovicovou z Francie a Američankou Jessicou Pegulaovou, která ji minulý týden vyřadila ve čtvrtfinále turnaje v Dauhá.

Jednadvacetiletá Vondroušová naopak dobře rozehraný zápas nezvládla. Po zisku prvního setu dostala od šestnáctileté Gauffové „kanára“. I když v rozhodující sadě dokázala smazat ztrátu 1:3, okamžitě po vyrovnání přišla o podání a Američanka nabídnutou šanci využila.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 1,835.490 dolarů):

Dvouhra – 2. kolo: Martincová (ČR) – Bertensová (11-Niz.) 6:1, 6:4, Bencicová (6-Švýc.) – Kuděrmětovová (Rus.) 6:4, 5:7, 6:4, Karolína Plíšková (2-ČR) – Sevastovová (Lot.) 6:3, 6:7 (5:7), 6:2, Gauffová (USA) – Vondroušová (12-ČR) 3:6, 6:0, 6:4, Potapovová (Rus.) – Keysová (11-USA) 6:4, 6:3.