Rangers vedl trenérský záskok z farmy, přesto nasázeli Flyers devět gólů

Hokejový útočník New York Rangers Filip Chytil se v NHL podílel jednou brankou na demolici Philadelphie 9:0. Asistenci si u Chytilova gólu připsal obránce Libor Hájek. V utkání Vegas se San Jose bodovali dva čeští hokejisté. Tomáš Nosek se dvěma gólovými nahrávkami podepsal pod obrat Golden Knights, na straně Sharks si dvě asistence připsal Tomáš Hertl.

Rangers v duelu s Philadelphií odehráli skvělou druhou část, ve které rozdrtili Flyers 7:0. Švédský útočník Mika Zibanejad vstřelil hattrick, přidal tři asistence a jako druhý hráč v historii NHL zaznamenal šest bodů v jedné třetině.

Podívejte se na branku Filipa Chytila

Skóre duelu ve 40. minutě uzavřela česká spolupráce. Hájek v pravém kruhu našel osamoceného Chytila, který počtvrté překonal střídajícího brankáře Flyers Cartera Harta. Rangers si připsali nejvyšší výhru v dosavadním průběhu soutěže bez hlavního trenéra Davida Quinna i jeho asistentů, kteří na střídačce chyběli kvůli koronaviru. Tým vedl kouč farmářského Hartfordu Kris Knoblauch.

Vegas zachránili domácí utkání se San Jose v třetí části, kdy se prosadili čtyřikrát během osmi minut a otočili nepříznivý vývoj duelu. Čtvrtou branku Golden Knights vstřelil po teči Noskovy střely od modré čáry Ryan Reaves. Pardubický odchovanec se podílel i na vítězné trefě svého týmu, když křižnou přihrávkou vymyslel přesilovkový gól pro Aleca Martineze. Evander Kane po Hertlově asistenci snížil na 4:5, více ale Sharks nestihli a podlehli Vegas podruhé za sebou. Odchovanec Slavie se podílel i na první brance svého týmu.

Výsledky NHL:

NHL:

Ottawa – Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0)

Branky: 23. Dzingel, 46. Norris – 3. Boeser, 9. Horvat, rozh. náj. Gaudette. Střely na branku: 32:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Dzingel (Ottawa), 3. Gaudette (Vancouver).

NY Rangers – Philadelphia 9:0 (2:0, 7:0, 0:0)

Branky: 29., 35. a 39. Zibanejad, 22. a 24. Bučněvič, 8. Lemieux, 15. Panarin, 28. Trouba, 40. Chytil (Hájek). Střely na branku: 29:26. Diváci: 1723 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič, 3. A. Georgijev (všichni NY Rangers).

Calgary – Edmonton 3:7 (0:2, 1:1, 2:4)

Branky: 30. E. Lindholm, 55. Backlund, 57. J. Gaudreau – 5. Nugent-Hopkins, 8. Puljujärvi, 29. Kahun, 42. McDavid, 44. Chiasson, 46. Nurse, 49. Kassian. Střely na branku: 33:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Barrie, 3. McDavid (všichni Edmonton).

Vegas – San Jose 5:4 (1:0, 0:3, 4:1)

Branky: 4. Theodore, 47. Glass, 51. Hague, 53. Reaves (Nosek), 55. Martinez (Nosek) – 27. Nieto (Hertl), 28. Ferraro, 36. Labanc, 56. E. Kane (Hertl). Střely na branku: 37:33. Diváci: 3473 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Reaves, 3. Martinez (všichni Vegas).

Winnipeg – Montreal 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 – 1:0)

Branky: 16. a 34. Connor, 1. Wheeler, 61. Ehlers – 22. Danault, 46. Gallagher, 59. Toffoli. Střely na branku: 30:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher (Montreal), 2. Connor, 3. Forbort (oba Winnipeg).

Los Angeles – St. Louis 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Doughty, 5. Grundström, 15. T. Moore, 59. Kopitar – 37. Hoffman. Střely na branku: 24:20. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. T. Moore, 2. Petersen, 3. Anderson-Dolan (všichni Los Angeles).