Hronek trefil prázdnou bránu, gólem v předposlední minutě posjitil výhru Detroitu

Hokejový obránce Filip Hronek pojistil v předposlední minutě gólem do prázdné branky výhru Detroitu 4:1 nad Columbusem. Český bek, který je nejproduktivnějším hráčem týmu (2+18), se v této sezoně NHL trefil podruhé.

Detroit rozhodl třemi trefami ve třetí třetině. Vedení mu vrátil ve 43. minutě Michael Rasmussen a zbývající dva góly padly v závěru při powerplay.

Hronek zvyšoval na 3:1 střelou přes celé hřiště, do prázdné branky přesně zamířil z rohu kluziště. Český bek vstřelil obě branky v této sezoně NHL podobným způsobem při powerplay soupeře.

V nedělním programu bodoval už jen Jakub Vrána, který přispěl jednou přihrávkou k vítězství Washingtonu 5:4 nad New Yorkem Rangers. První gól padl po Vránově akci. Český útočník se dostal do úniku, ze kterého se sice neprosadil, ale z dorážky skóroval Tom Wilson.

Domácí zvýšili ve 46. minutě už na 4:0, ale Rangers ještě zápas zdramatizovali. I díky dvěma gólům Colina Blackwella snížili na 2:4 a v 57. minutě na 4:5. Capitals, v jejichž brance dostal přednost Ilja Samsonov před Vítkem Vaněčkem, ale těsné vedení uhájili.

Boston podlehl doma New Jersey 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 17. minutě Kyle Palmieri a Mackenzie Blackwood zneškodnil čtyřicet střel včetně šesti pokusů Davida Pastrňáka.

Gólmana Devils zachránila v přeposlední minutě trenérská výzva, po které byl vyrovnávací gól Patrice Bergerona odvolán. Rozhodčí u videa zjistili, že mu předtím vypíchl David Krejčí puk z pod lapačky.

Blackwood ještě v posledních sekundách vytáhl důležitý zákrok, když špičkou brusle vykopl kotouč, který už byl větší částí za brankovou čarou.

Výsledky NHL:

Detroit – Columbus 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 11. J. Svečnikov, 43. Rasmussen, 59. Hronek, 59. Naměstnikov – 39. Roslovic. Střely na branku: 29:17. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rasmussen, 2. Pickard, 3. J. Svečnikov (všichni Detroit).

Washington – New York Rangers 5:4 (0:0, 3:0, 2:4)

Branky: 31. a 36. T. Wilson (na první Vrána), 33. Ovečkin, 46. Kuzněcov, 52. Oshie – 47. a 50. Blackwell, 53. Lafreniére, 57. Kreider. Střely na branku: 22:20. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. T. Wilson, 2. Oshie (oba Washington), 3. Blackwell (New York Rangers).

St. Louis – Anaheim 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 3. R. O’Reilly, 16. Tarasenko – 29. Fowler, 43. Henrique, 62. Manson. Střely na branku: 40:24. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Manson (Anaheim), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. M. Jones (Anaheim).

Boston – New Jersey 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 17. Palmieri. Střely na branku: 40:29. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Palmieri (oba New Jersey), 3. Halák (Boston).

Dallas – Florida 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Branky: 5. Robertson – 6. a 14. Huberdeau, 7. Duclair, 59. Tippett. Střely na branku: 34:23. Diváci: 4026 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Driedger, 3. Duclair (všichni Florida).

Chicago – Nashville 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky: 48. a 50. DeBrincat – 5. Arvidsson, 19. Järnkrok, 54. Josi. Střely na branku: 29:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Josi (Nashville), 2. DeBrincat (Chicago), 3. Arvidsson (Nashville).

2. Colorado 33 21 4 8 113:75 46
3. Minnesota 32 21 1 10 94:78 43
4. St. Louis 35 16 6 13 100:113 38
5. Arizona 35 16 5 14 92:103 37
6. Los Angeles 32 13 6 13 91:90 32
7. San Jose 33 13 4 16 91:115 30
8. Anaheim 36 11 6 19 81:118 28