Nosek dal vítězný gól a pomohl Vegas k udržení prvního místa v Západní divizi NHL

Vítězný gól Tomáše Noska pomohl hokejistům Vegas k výhře 4:1 nad Los Angeles a udržení v čele Západní divize NHL. Skóroval také Radim Šimek ze San Jose, jeho celek zdolal Minnesotu v samostatných nájezdech.

Jakub Voráček pomohl Philadelphii asistencí k vítězství 4:3 v prodloužení na ledě Buffala. Jednatřicetiletý reprezentant si připsal 26. bod a je pátým nejproduktivnějším Čechem v tomto ročníku NHL. Hráči Sabres prodloužili rekordní sérii proher na 18 zápasů.

Buffalu k výhře nestačilo ani vedení 3:0 po dvou třetinách. Tým Sabres po brankách Henriho Jokiharjua, Codyho Eakina a Brandona Montoura směřoval za prvním úspěchem od 24. února, ale nepovedená třetí třetina ho o naději na zisk dvou bodů připravila.

Na začátku třetí části odstartoval obrat Kevin Hayes. V 51. minutě vybojoval Voráček puk u mantinelu a po šikovné nahrávce Seana Couturiera snížil Claude Giroux, minutu a půl před koncem základní hrací doby pak vyrovnal na 3:3 Couturier. Prodloužení rozhodl po 42 vteřinách Ivan Provorov.

Flyers zvítězili podruhé za sebou a na pátém místě Východní divize se přiblížili čtvrtému Bostonu na rozdíl jediného bodu. Buffalo bodovalo poprvé po devíti zápasech, se sedmnácti body však zůstalo nejhorším celkem soutěže.

Výsledky NHL:

Vegas – Los Angeles 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky: 25. R. Smith, 37. Nosek, 38. Hague, 53. Martinez – 1. Roy. Střely na branku: 24:25. Diváci: 3950 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. R. Smith, 3. Marchessault (všichni Vegas).

San Jose – Minnesota 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky: 36., 45. a rozhodující sam. nájezd E. Karlsson, 17. R. Šimek – 13. Marcus Johansson, 19. Bonino, 50. Fiala. Střely na branku: 39:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson (San Jose), 2. Marcus Johansson (Minnesota), 3. Donato (San Jose).

Buffalo – Philadelphia 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 – 0:1)

Branky: 18. Jokiharju, 23. Eakin, 33. Montour – 42. K. Hayes, 51. Giroux (Voráček), 59. Couturier, 61. Provorov. Střely na branku: 32:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Giroux, 3. Provorov (všichni Philadelphia).

Pittsburgh – NY Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Angello, 19. McCann – 30. M. Martin. Střely na branku: 22:25. Diváci 2800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. DeSmith, 2. Marino (oba Pittsburgh), 3. M. Martin (NY Islanders).

Toronto – Edmonton 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky: 8. Marner, 12. Matthews – 7. J. Archibald, 42. Turris, 61. Nurse. Střely na branku: 31:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Nurse (oba Edmonton), 3. Marner (Toronto).

Colorado – Anaheim 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 3. Rantanen, 24. Jost, 37. Landeskog, 48. Compher, 50. Ničuškin – 10. Heinen, 44. Terry. Střely na branku: 48:15. Bez diváků.

Calgary – Winnipeg 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky: 3. E. Lindholm – 19. a 24. Scheifele, 17. N. Thompson, 35. Copp, 42. Dubois. Střely na branku: 30:29. Rittich odchytal za Calgary 20 minut, inkasoval jednu branku z 6 střel a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Scheifele, 3. Copp (všichni Winnipeg).

2. Colorado 34 22 4 8 118:77 48
3. Minnesota 33 21 2 10 97:82 44
4. St. Louis 35 16 6 13 100:113 38
5. Arizona 35 16 5 14 92:103 37
6. Los Angeles 33 13 6 14 92:94 32
7. San Jose 34 14 4 16 95:118 32
8. Anaheim 37 11 6 20 83:123 28