Alcaraz zvládl pětisetový thriller s Tiafoem a dál kráčí za obhajobou

Španělský tenista Carlos Alcaraz otočil ve 3. kole Wimbledonu zápas s Američanem Francesem Tiafoem a po pětisetové výhře drží šanci na obhajobu. Třetí hráč světového žebříčku ztratil na londýnské trávě první a třetí set, nakonec ale po téměř čtyřech hodinách zvítězil 5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6:2.

Dlouho vyrovnaný zápas se lámal v tie-breaku čtvrtého setu, v němž Alcaraz vybojoval úvodních pět bodů a nakonec jej vyhrál 7:2. V páté sadě zase jednadvacetiletý Španěl získal od stavu 0:1 pět gamů v řadě a zápas ukončil čistou hrou. Díky tomu si upravil bilanci v pátém setu na grandslamech na 12:1.

Tiafoeovi se nepovedla odveta za pětisetové semifinále předloňského US Open, kde Alcaraz získal premiérový grandslamový titul. Po loňském triumfu ve Wimbledonu ovládl i letošní French Open a stal se nejmladším tenistou, který vyhrál turnaj „velké čtyřky“ na všech třech površích.

Tenisový grandslam Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 50 milionů liber):

Muži:

Dvouhra – 3. kolo: Alcaraz (3-Šp.) – Tiafoe (29-USA) 5:7, 6:2, 4:6, 7:6 (7:2), 6:2, Dimitrov (10-Bulh.) – Monfils (Fr.) 6:3, 6:4, 6:3, Paul (12-USA) – Bublik (23-Kaz.) 6:3, 6:4, 6:2.

Ženy:

Dvouhra – 3. kolo: Paoliniová (7-It.) – Andreescuová (Kan.) 7:6 (7:4), 6:1, Keysová (12-USA) – Kosťuková (18-Ukr.) 6:4, 6:3, Badosaová (Šp.) – Kasatkinová (14-Rus.) 7:6 (8:6), 4:6, 6:4, Navarrová (19-USA) – Šnajderová (Rus.) 2:6, 6:3, 6:4, Sunová (N. Zél.) – Ču Lin (Čína) 7:6 (7:4), 7:6 (8:6).

Čtyřhra – 2. kolo: Mladenovicová, Garciaová (Fr.) – Bouzková, Sorribesová (10-ČR/Šp.) 6:3, 6:4.