Angličané předvedli poločas hrůzy. Hvězdný výběr se klepal o bod proti Dánům

Skóre otevřel v 18. minutě kanonýr Harry Kane, ještě v prvním poločase vyrovnal Morten Hjulmand. Kane se jako třetí anglický hráč střelecky prosadil na čtvrtém velkém mezinárodním turnaji.

Odpoledne Slovinsko remizovalo se Srbskem také 1:1, ve hře o postup tak zůstávají všechny čtyři týmy. Anglie se v úterý na závěr utká se Slovinskem a Dánsko se Srbskem.

Skupina C:

Dánsko – Anglie 1:1 (1:1)

Branky: 34. M. Hjulmand – 18. Kane. Rozhodčí: Soares Dias – P. Soares, Ribeiro – Martins (video, všichni Portug.). ŽK: Vestergaard, Maehle, Nörgaard – Gallagher. Diváci: 46.177.

Dánsko: Schmeichel – Andersen, Christensen, Vestergaard – Maehle, M. Hjulmand (82. Nörgaard), Höjbjerg, Kristiansen (57. Bah) – Eriksen (82. Olsen) – Höjlund (67. Poulsen), Wind (57. Damsgaard). Trenér: K. Hjulmand.

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Guéhi, Trippier – Alexander-Arnold (54. Gallagher), Rice – Saka (69. Watkins), Bellingham, Foden (69. Bowen) – Kane (69. Watkins). Trenér: Southgate.

1. Anglie 2 1 1 0 2:1 4
2. Dánsko 2 0 2 0 2:2 2
Slovinsko 2 0 2 0 2:2 2
4. Srbsko 2 0 1 1 1:2 1