Barcelona se rozloučila s Ligou mistrů ponižující ostudou. Bayern nasázel sedm gólů

Bayern zvítězil ve čtvrtfinále Ligy mistrů nad Barcelonou vysoko 8:2. Rozhodl už první poločas, po kterém německý mistr vedl 4:1. Výraznou měrou se na vítězství podílel Thomas Müller, který se v úvodní půli dvakrát trefil. Na závěrečném turnaji v Portugalsku tak Mnichov pronikl do semifinále, kde se utká s vítězem klání Manchester City – Lyon.

Na výhře se dvěma góly podíleli Thomas Müller a Philippe Coutinho, který v německém celku hostuje právě z Barcelony. Další branky dali Ivan Perišič, Serge Gnabry, Joshua Kimmich a Robert Lewandowski. K vyrovnání na 1:1 pomohl Kataláncům vlastním zásahem David Alaba.

Bayern v semifinále narazí na vítěze sobotního zápasu Manchester City – Lyon a může směle pomýšlet na šestý triumf v Lize mistrů a první po sedmi letech. Naopak pro Barcelonu vyřazení znamená, že poprvé od roku 2008 zakončí sezonu bez zisku jediné trofeje.

Podrobnosti připravujeme…

Čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů v Lisabonu:

FC Barcelona – Bayern Mnichov 2:8 (1:4)

Branky: 7. vlastní Alaba, 57. Suárez – 4. a 31. Müller, 85. a 89. Coutinho, 21. Perišič, 27. Gnabry, 63. Kimmich, 82. Lewandowski. Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) – Irrati (video, It.). ŽK: Suárez, Alba, Vidal – Boateng, Davies, Kimmich. Bez diváků.

Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Sergi Roberto (46. Griezmann), Busquets (70. Fati), De Jong – Messi, Vidal, Suárez. Trenér: Setién.

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng (76. Süle), Alaba, Davies (84. Hernández) – Gnabry (75. Coutinho), Goretzka (84. Tolisso), Alcántara, Perišič (67. Coman) – Müller, Lewandowski. Trenér: Flick.