Boleslav si z Arménie veze porážku, dostala dva góly

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v prvním zápase ligové fáze Konferenční ligy s arménským klubem FC Noah 0:2. Z8pas se hrál v Jerevanu.

Středočeši utrpěli první pohárovou porážku v sezoně. Zápas na Národním stadionu Vazgena Sarkisjana v Jerevanu rozhodl nováček v hlavní soutěži evropského poháru dvěma góly po změně stran.

V 58. minutě se prosadil útočník Matheus Aias a v 76. minutě přidal pojistku křídelník Virgile Pinson.

Mladá Boleslav se porážkou vrátila po 17 letech do hlavní fáze evropské soutěže, dosud hrála pouze skupinu Poháru UEFA v sezonách 2006/07 a 2007/08.

Středočeši nenavázali na úspěšná předkola, v nichž šestkrát po sobě neprohráli a na hřištích soupeřů byli ve třech zápasech stoprocentní. Noah zvítězil i v šestém domácím duelu na evropské scéně v klubové historii.

V dalším zápase se Mladá Boleslav utká za tři týdny doma s Luganem. Svěřenci švédského trenéra Andrease Brännströma v novém formátu soutěže přivítají ještě Betis Sevilla a Bialystok, venku je čeká Guimaraes a Molde.

Aktualizujeme…

1. kolo fotbalové Konferenční ligy:

FC Noah (Arm.) – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 58. Aias, 76. Pinson. Rozhodčí: Gidženov – Maksimov, Mitrev – Draganov (video, všichni Bulh.). ŽK: Sangaré – Langhamer, Vydra.

Noah: Čančarevič – Mendoza (69. Manveljan), Silva, Muradjan, Thórarinsson – Sangaré, Eteki (86. Avanesjan), Oulad Omar (69. Gregório) – Ferreira, Aias (69. Cinari), Pinson (90.+3 Petrosjan). Trenér: Mota.

M. Boleslav: Trmal – Donát (74. Sakala), Suchý, Králik (74. Král) – Kostka, Vydra, Langhamer (74. Mareček), Fulnek – Kušej, Ladra – Mašek (82. Stránský, 89. Matějovský). Trenér: Brännström.