Boston v problémech. S Floridou schytal další debakl a v sérii ztrácí

Jakub Lauko zkorigoval svým prvním gólem v play off NHL prohru hokejistů Bostonu 2:6 s Floridou. Jeho spoluhráč David Pastrňák asistoval u zbývající branky Bruins, kteří prohrávají v semifinále Východní konference 1:2 na zápasy. Loňský finalista NHL využil čtyři přesilové hry.

Boston vyhrál první utkání série 5:1, ale další ztratil 1:6 a 2:6. V posledním duelu otevřel skóre z dorážky Evan Rodrigues šestnáct sekund po návratu Pavla Zachy z trestné lavice.

Florida odskočila v rozmezí 37. až 44. minuty na 4:0. Faul vysokohou holí, za který obdržel Mason Lohrei 2+2 trestné minuty, využili hosté beze zbytku. Vladimir Tarasenko se prosadil z levého kruhu a rychlou kombinaci zakončil z prostoru před brankou Carter Verhaeghe.

Na začátku třetí třetiny oslabil tým Lauko a ranou od modré čáry zvýšil Brandon Montour.

Za necelé dvě minuty se český útočník radoval poprvé v play off ze své branky. Při signalizovanéo výhodě dostal puk do levého kruhu, ze kterého skóroval střelou přes obránce pod horní tyč.

V čase 48:31 založil Pastrňák průnikovou přihrávkou přečíslení, které zakončil Jake DeBrusk.

Při hře Bostonu bez brankáře ale uklidnil Floridu Sam Reinhart. Výhru zpečetil Rodrigues střelou bez přípavy z levého kruhu a využil tím čtvrtou přesilovou hru týmu ze šesti možností v zápase.