Budějovice porazily ve školním zápase Karlovy Vary, prodloužení rozhodl Olesen

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli ve 14. kole extraligy na ledě Karlových 2:1 v prodloužení a připsali si první úspěch na kluzištích soupeřů v sezoně. Zápas, kterým byl věnovaný žákům a studentům základních a středních škol v regionu a začal netradičně ve 12:00, rozhodl dánský útočník Nick Olesen. Motor porazil Energii posedmé v řadě.

Oba týmy si hned v 1. minutě vytvořily dvě slibné šance. Střelu hostujícího obránce Štencla brankář Frodl vyrazil, tečovaný pokus domácího Jakse skončil na tyči.

Skóre otevřel v 6. minutě Harris, jenž na brankovišti usměrnil Cibulkovu přihrávku za Frodlova záda a posunul Motor do vedení. Kanadský útočník si připsal první gól v sezoně. Vzápětí mohl přidat další gól po samostatné akci Pýcha, neuspěl ale stejně jako následně Valský.

Energii mohla vrátit do hry pětiminutová přesilovka po vyloučení Reillyho, početní výhodu ale hrála dlouho špatně. Vyrovnat mohli Sapoušek nebo Gríger, ani jeden z nich ale Kloučka nepřekonal. Západočeši neuspěli ani při další početní výhodě, kdy hráli 13 sekund dokonce v pěti proti třem.

Shodně dopadly i tři českobudějovické přesilovky ve druhé třetině. Jihočeši v nich byli nebezpečnější než soupeř, Gulaš, Harris, Kubík ani Pech však fauly domácích nedokázali potrestat. Karlovy Vary se poté oklepaly z tlaku Motoru a v polovině základní hrací doby Mikyska vyrovnal. I obránce domácích dal první gól v sezoně.

Ve 39. minutě mohl hostům vrátit vedení kapitán Gulaš, Frodl byl ale pozorný. Karlovarský brankář byl ústřední postavou duelu i po druhé přestávce, hosté byli totiž nebezpečnější. Po přečíslení dva na jednoho ale pálil nepřesně Pech, Štencel ve 45. minutě trefil tyč.

Českobudějovičtí hokejisté byli střelecky aktivnější, přesto mohl z rychlého protiútoku udeřit Sapoušek, Kloučka ale nepřekonal. Neprosadil se ani Šír z brejku v oslabení. Druhý gól ani jeden z týmů v základní hrací době nedal, prodloužení bleskově ukončil Olesen.

14. kolo hokejové extraligy:

Karlovy Vary – České Budějovice 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. D. Mikyska (Jiskra) – 6. Harris (Cibulka, Vráblík), 61. N. Olesen (Štencel). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Gerát, Blažek. Vyloučení: 5:2, navíc Reilly (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5520.

Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Reunanen, Jaks, D. Mikyska, Šalda, Mamčics, A. Rulík – O. Beránek, Černoch, Sapoušek – O. Procházka, Gríger, Jiskra – Kofroň, Salsten, Čihař – Kružík, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

České Budějovice: Klouček – Reilly, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Pýcha, Cibulka – Gulaš, Kondelík, O. Kovařčík – F. Přikryl, Harris, N. Olesen – M. Beránek, Pech, Kubík – Valský, M. Toman, Hoch – Chlubna. Trenér: Čihák.

1. Pardubice 14 8 1 3 2 39:29 29
2. Litvínov 13 8 0 2 3 39:30 26
3. Sparta 13 7 1 1 4 36:22 24
4. Mladá Boleslav 13 6 3 0 4 33:29 24
5. Hradec Králové 14 6 1 1 6 45:38 21
6. Kladno 13 5 2 1 5 40:40 20