Češi řádili na Tehelném poli, Slovensko smetli třemi góly ve druhém poločase

Česká fotbalová reprezentace i bez opor Součka a Schicka zvítězila nad Slovenskem 3:1. Všechny góly padly až po půli. Skóre otevřel Coufal, na kterého proměněnou penaltou navázal Dočkal a třetí branku přidal střídající Krmenčík. Za Slovensko snížil útočník Jablonce Schranz.

Čeští fotbalisté vstoupili do druhého ročníku Ligy národů výhrou 3:1 na Slovensku. V derby bývalých federálních partnerů dominovali a po pauze převahu zužitkovali i gólově. Ve 48. minutě otevřel v Bratislavě skóre premiérovou brankou v reprezentaci Vladimír Coufal, za pět minut při návratu do národního týmu po zranění proměnil penaltu kapitán Bořek Dočkal a v 86. minutě se prosadil střídající Michael Krmenčík. Vzápětí snížil Ivan Schranz. Český tým porazil Slováky potřetí za sebou.

Konání zápasu do poslední chvíle ohrožoval koronavirus. Ranní kontrolní testy v Bratislavě odhalily v české reprezentaci druhý případ nákazy, ale protože šlo stejně jako ve středu o člena realizačního týmu a ne hráče, slovenská hygiena nakonec povolila hostům nastoupit. Kvůli opatřením UEFA proti šíření covidu-19 se hrálo bez diváků.

V druhém duelu Ligy národů český celek nastoupí v pondělí v Olomouci proti Skotsku, zbylým soupeřem ve skupině je Izrael. Národní tým hraje stejně jako předloni při premiéře soutěže v Lize B, v druhé ze čtyř úrovní. Vítěz skupiny postoupí do vyšší ligy, poslední celek sestoupí.

Podrobnosti připravujeme…

Fotbalová Liga národů – skupina B:

Slovensko – ČR 1:3 (0:0)

Branky: 88. Schranz – 48. Coufal, 53. Dočkal z pen., 86. Krmenčík. Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lot.). ŽK: Boženík, Gyömbér, Kucka – Darida. Bez diváků.

Slovensko: Greif – Pekarík, Štetina (32. Valjent), Škriniar, Gyömbér – Hrošovský, Lobotka – Kucka, Duda (17. Zrelák), Haraslín – Boženík (65. Schranz). Trenér: Hapal.

Česko: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil – Darida, Král – Masopust (86. Ševčík), Dočkal, Jankto (68. Provod) – Hložek (72. Krmenčík). Trenér: Šilhavý.