Dostál schytal šest gólů za 28 minut a střídal. McDavid zazářil pěti body

Český hokejový útočník Martin Nečas asistencí pomohl Carolině k výhře 3:2 nad Columbusem a zaznamenal 14. bod v sezoně. Gólman Anaheimu Lukáš Dostál od Edmontonu inkasoval šest gólů za necelých 28 minut a utkání nedochytal.

Columbus dal na ledě Caroliny po dvou brzbrankových třetinách dva góly během sedmi minut a odskočil do vedení 2:0. Domácí Hurricanes na špatný vstup do závěrečné dvacetiminutovky dokázali zareagovat. Kontaktní gól dal po Nečasově nahrávce Jesperi Kotkaniemi, na 2:2 srovnal Brady Skjei a obrat v čase 18:05 dokonal Andrej Svečnikov.

Hurricanes vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů a v tabulce Východní konference se posunuli na šesté místo. Columbus padl po dvou prohrách a nadále zůstává na chvostu konference.

Edmonton vyhrál podruhé za sebou a potvrdil své ofenzivní vzepětí. Oilers porazili Anaheim jednoznačně 8:2 a v posledních dvou zápasech nastříleli 13 branek. Vysokou výhru nad Ducks pěti body za gól a čtyři asistence řídil Connor McDavid. Kanadský forvard navázal na čtyřbodový zápas proti Washingtonu a vylepšil svou dosavadní bilanci na 25 zápisů.

NHL:

Detroit – Minnesota 4:1, Chicago – St. Louis 2:4, Edmonton – Anaheim 8:2, Nashville – Winnipeg 3:2, Carolina – Columbus 3:2.