Draisaitl zažil pětibodový večer, Nosek byl u další prohry Vegas

Německý hokejový útočník Leon Draisaitl řídil vysokou výhru Edmontonu nad Ottawou 7:1, rodák z Kolína nad Rýnem si připsal pět bodů za tři branky a dvě přihrávky. Třemi body se na vítězství Oilers podílel nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid, jenž vstřelil gól a přidal dvě asistence, tři body nasbíral i Tyson Barrie.

Hráči Edmontonu ovládli první třetinu, Ottawu přestříleli 16:4, po dvaceti minutách vedli 4:0 a osudu zápasu bylo rozhodnuto. Oilers porazili Ottawu i v šestém vzájemném zápase v sezoně, v pátek se oba týmy utkají opět.

Minnesota dokázala podruhé za sebou porazit Vegas, tentokráte 4:3. Dvěma góly se na tom podílel švédský útočník Joel Eriksson Ek. Za Golden Knights nastoupil ve čtvrté formaci Tomáš Nosek, bodově se však neprosadil.

NHL:

Minnesota – Vegas 4:3 (1:1, 0:0, 3:2)

Branky: 1. a 46. J. Eriksson Ek, 42. Kaprizov, 48. Soucy – 2., 54. a 58. Coghlan. Střely na branku: 31:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Eriksson Ek, 2. Kaprizov, 3. Soucy (všichni Minnesota).

Colorado – Arizona 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 2. Saad, 65. Landeskog – 39. Pitlick. Střely na branku: 46:13. Bez diváků.

Edmonton – Ottawa 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

Branky: 13., 28 a 48. Draisaitl, 4. Nurse, 6. Khaira, 14. McDavid, 29. Neal – 52. Dadonov. Střely na branku: 36:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid, 3. Nurse (všichni Edmonton).

Anaheim – Los Angeles 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky: 26. Steel – 4. a 38. A. Kempe, 26. Kopitar, 42. Athanasiou, 54. D. Brown. Střely na branku: 34:38. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. A. Kempe, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Lettieri (Anaheim).

Zápas Vancouver – Montreal se ještě hraje.