Drsný konec českých nadějí. Galušková neprojela branku, do finále vůbec neprošla

Kajakářka Antonie Galušková na první českou medaili v Paříži nezaútočí. V parádní české disciplíně totiž pátá žena kvalifikace vůbec nepostoupila do finále. V semifinále neprojela branku, dostala padesátivteřinovou penalizaci a skončila až na 21. místě.

Třiadvacetiletá Galušková v sobotní kvalifikaci předvedla dvě čisté a vydařené jízdy, po kterých postoupila do dalších bojů z pátého místa.

Dnes na svůj výkon ale nedokázala navázat, od začátku na mezičasech výrazněji ztrácela na nejlepší, přesto by se nakonec mezi dvanáct finalistek dostala.

V závěru ale neprojela branku číslo 21 a následný trest ji vyřadil ze hry o postup.

Semifinále vyhrála Němka Ricarda Funková. Obhájkyně vítězství z Tokia byla jednou ze tří kajakářek, které se dostaly pod hranici 100 vteřin.