Evans vyhrál Tureckou rallye. Soutěž brutálně zamíchala bojem o titul

Elfyn Evans v Toyotě vyhrál dramatickou Turecko rallye a ujal se vedení v průběžném hodnocení světového šampionátu v automobilových soutěžích.

Za Britem skončila dvojice jezdců vozů Hyundai v pořadí Thierry Neuville a Sébastien Loeb.

V Turecku měli problémy oba největší Evansovi vyzyvatelé v boji o titul. Dosavadní lídr Sébastien Ogier musel v předposlední jedenácté rychlostní zkoušce odstoupit kvůli poruše motoru svého speciálu Toyota.

Obhájce titulu Ott Tänäk měl už v sobotu problémy s řízením a vypadl z boje o bodované příčky. Jezdec Hyundai ale mohl v neděli díky pravidlu super rallye s velkou ztrátou pokračovat a druhým místem v závěrečné Super stage získal důležité čtyři body.

Evans má před posledními dvěma podniky zkrácené sezony 97 bodů. Brit vede o 22 bodů před Ogierem, o dalších devět zpět je Tänäk. Mistrovství světa pokračuje 8. a 11. října Italskou rallye na Sardinii.