Faksa podruhé v sezoně skóroval v NHL, prohru Dallasu ale neodvrátil

Radek Faksa neodvrátil v NHL svou druhou brankou v sezoně prohru hokejistů Dallasu 4:5 na ledě Floridy.

Vítězství domácích řídil Evan Rodrigues, který v utkání nasbíral čtyři body za dva góly a dvě přihrávky.

Od první Faksovo trefy uběhl už skoro měsíc. Český útočník se ve 14. minutě opřel mezi kruhy do přihrávky od zadního mantinelu a vyrovnal na 1:1.

Florida kontrovala a vypracovala si na přelomu první a druhé třetiny vedení 3:1. Dallas smazal ztrátu v úvodní poslední části, ale za 37 vteřin od vyrovnání vrátil domácím vedení Aleksander Barkov a na 5:3 zvýšil Rodrigues. Hosté už zápas jen zdramatizovali trefou Thomase Harleyho.

Ve středu zazářil i Zach Hyman, jenž se podílel hattrickem na vítězství Edmontonu 6:1 nad Carolinou. V dresu poražených vyšel naprázdno Martin Nečas.

Edmonton směřoval k vítězství od začátku. Už po 41 vteřinách hry vedl o dva góly a ve zbytku úvodní třetiny zvýšil Hyman dvěma trefami na 4:0. Pátý gól přidal ve 23. minutě Warren Foegele.

Čestný úspěch Caroliny vstřelil v čase 47:05 Jordan Staal a připravil o čisté konto Stuarta Skinnera, který kryl 39 střel. Poslední slovo měl ale Hyman, který zkompletoval hattrick a pronikl v tabulce střelců do elitní desítky.

Výsledky NHL:

Florida – Dallas 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)

Branky: 5. a 48. Rodrigues, 19. Reinhart, 21. Verhaeghe, 45. Barkov – 14. Faksa, 41. Marchment, 45. Dadonov, 53. Harley. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.376. Hvězdy zápasu: 1. Rodrigues, 2. Barkov, 3. Reinhart (všichni Florida).

Tampa Bay – Pittsburgh 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 6. Cirelli, 29. Kučerov, 38. Jeannot – 60. Guentzel. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

St. Louis – Vegas 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)

Branky: 10. Neighbours, 11. Hayes, 18. Kyrou – 9. Whitecloud, 30. Eichel, 32. Marchessault, 33. Kolesar, 40. Amadio, 60. W. Karlsson. Střely na branku: 29:49. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Kolesar (oba Vegas), 3. Binnington (St. Louis).

Edmonton – Carolina 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

Branky: 6., 15. a 50. Hyman, 1. McLeod, 1. Ekholm, 23. Foegele – 47. J. Staal. Střely na branku: 34:40. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Janmark, 3. Foegele (všichni Edmonton).

6. Nashville 25 13 0 12 80:80 26
7. Minnesota 23 9 4 10 75:82 22
8. Chicago 24 7 1 16 59:89 15