Florida vyřadila Rangers a postoupila po roce do finále NHL

Hokejisté Floridy udolali doma New York Rangers 2:1, sérii uzavřeli poměrem 4:2 a postoupili ve druhém roce za sebou do finále NHL. V závěrečném boji o Stanleův pohár se utkají s Dallasem nebo Edmontonem, který vede 3:2 na zápasy.

Skóre otevřel v závěru úvodní třetiny útočník Floridy Sam Bennett, který se prosadil z levého kruhu střelou bez přípravy.

Náskok domácích zvýšil v 50. minutě Vladimir Tarasenko. Ruský hráč zakončil po pasu Antona Lundella rychlý protiútok u levé tyčky do odkryté branky. U obou inkasovných gólů byl na ledě Filip Chytil.

Jiskřičku naděje vykřesal hostům při hře bez gólmana Artěmij Panarin. Zkušený útočník připravil Sergeje Bobrovského o čisté konto střelou z pravého kruhu k bližší tyči. Ve zbývajících sto sekundách se už ale skóre nezměnilo.

Florida postoupila do finále NHL potřetí ve své historii. V roce 1996 podlehla Coloradu 0:4, minulý rok Vegas 1:4.

Za vítězství ve Východní konferenci dostávají týmy Prince of Wales Trophy. Panthers se poháru loni dotkli a pověra praví, že kdo tak učiní, nezíská Stanley Cup. Tentokrát se hráči drželi tradice a s trofejí se jen vyfotili.