Fotbalisté Argentiny vstoupili do olympijského turnaje remízou s Marokem

Argentinští fotbalisté vstoupili do olympijského turnaje remízou 2:2 s Marokem, vyrovnávací branku vstřelili až v 16. minutě nastavení. Španělsko porazilo Uzbekistán 2:1.

Turnaj začal už dva dny před pátečním slavnostním zahájením her v Paříži a večer se v něm představí další z favoritů, domácí Francie.

Oba úvodní duely uzavřelo dlouhé nastavení. V St.-Étienne trvalo 17 minut a Argentinci přidaný čas využili k zisku bodu. Po dvou brankách Rahimího prohrávali, ve druhém poločase snížil střídající Giuliano Simeone, syn trenéra Atlética Madrid Diega Simeoneho. A v čase 90.+16 pak stanovil konečný výsledek Medina.

V Parku princů v Paříži se nastavovalo deset minut, skóre se však už nezměnilo. Uzbekistán kladl favoritovi velký odpor, poločas skončil nerozhodně 1:1. Španěl Gómez po přestávce neproměnil pokutový kop, tři minuty poté však přece jen zajistil svému týmu očekávanou výhru.