Fotbalisté Juventusu v Lize mistrů porazili Eindhoven, uspěla i Aston Villa

Fotbalisté Juventusu v 1. kole Ligy mistrů porazili Eindhoven 3:1. Turínskému klubu tak vyšel návrat do elitní soutěže po vynucené roční přestávce. Aston Villa zvítězila na půdě Young Boys Bern 3:0. Aktuálně pátý tým anglické ligy rozhodl již do přestávky.

Vítěz Ligy mistrů a jejího předchůdce Poháru mistrů evropských zemí z let 1985 a 1996 a poražený finalista sedmi dalších ročníků Juventus musel loni kvůli účetní aféře po jedenácti účastech v řadě v základní skupině Ligy mistrů start v elitní soutěži vynechat.

Čtvrtý tým v tabulce Serie A se vrátil rázně, doma podle očekávání porazil nizozemského šampiona a lídra Eredivisie. V první poločase se krásně trefil Yildiz, druhý gól přidal McKennie. Brzy po přestávce vstřelil třetí branku González, za PSV až v nastaveném čase upravil skóre střídající Sajbárí.

Aston Villa postoupila do Ligy mistrů přímo ze čtvrtého místa Premier League a také jí se start vydařil. Na půdě švýcarského klubu v prvním poločase skórovali Tielemans a Ramsey, v závěru zápasu pak třetí gól přidal Onana.

Soutěž začala v novém formátu. Tradičních osm čtyřčlenných skupin nahradila ligová fáze, v níž všech 36 týmů tvoří jednu tabulku. Každé mužstvo odehraje čtyři zápasy doma i venku, dohromady proti osmi různým soupeřům. Prvních osm celků postoupí přímo do osmifinále, kluby na devátém až 24. místě čeká první kolo play off.