Na tiskové konferenci před středečním utkáním ligové fáze Ligy mistrů s Brestem zopakoval, že je srbský křídelník zraněný a aktuálně se léčí v rodné zemi.
Šestadvacetiletý Birmančevič chyběl v minulých dvou soutěžních utkáních. Po sobotní ligové prohře 1:3 s Ostravou se vynořily zprávy, že za jeho absencí stála roztržka se sportovním manažerem A-týmu Tomášem Sivokem
Friis po duelu s Baníkem uvedl, že Birmančevič kvůli poraněnému tříslu bude chybět čtyři až šest týdnů. Letenský klub v neděli vydal prohlášení, kde jeho zranění potvrdil.
„Vydali jsme prohlášení a informovali o tom, co se stalo. Nevidím důvod, proč bychom měli lhát. Říkáme pravdu,“ tvrdil Friis.
„Nasazuju hráče, kteří jsou stoprocentně zdraví. Birma je zraněný. Ať už to bylo s Krejčím v minulé sezoně nebo letos s Imanolem, hráči, kteří vypadnou na delší dobu, mají na začátku rehabilitace možnost vrátit se domů, aby se cítili lépe. Birma udělal to samé, už je v Srbsku,“ doplnil letenský stratég.
Podle něj nebude sparťanský ofenzivní fotbalista součástí srbské reprezentace během listopadové přestávky.
„Nemáme důvod neříkat pravdu. Proto bych ocenil, kdybyste nám věřili. Neexistuje důvod, abychom říkali něco jiného než pravdu,“ zopakoval Friis.
Vedle rozepře se Sivokem se v médiích objevily i spekulace o národnostních problémech v kádru Sparty.
Vedle Birmančeviče působí v týmu Albánci Qazim Laci, Indrit Tuci a kosovští reprezentanti Ermal Krasniqi a Albion Rrahmani. Srbsko nezávislost své bývalé provincie Kosova neuznává.
„Konflikt je příliš silné slovo,“ prohlásil Friis. „V kabině to někdy je nahoru dolů. Nemáme konflikt,“ tvrdil dánský kouč.
„Po Baníku jsme se sešli a vyložili karty na stůl. Když se věci trochu vyhrotí, což se teď stalo, pak to samozřejmě ovlivňuje ostatní. Tak to je, to je nevyhnutelné. To je ale součástí fotbalového klubu, kabiny. Řešíme to,“ pokračoval první muž letenské lavičky.
Podle něj problém neexistoval, dokud se o kauze nezačalo mluvit ve veřejném prostoru.
„Když se ale v médiích a na sociálních sítích objeví, že je něco špatně a někdo se dostane k falešné informaci, než jaká je skutečnost, zasáhne vás to, protože někdo může cítit neférové jednání,“ řekl Friis.
„Budu k vám upřímný, dokud se na sociálních sítích neobjevily lži, jednoduše lži, všechno bylo v pohodě. Proč bychom měli lhát? Říkáme pravdu, prosím, přijměte ji a pojďme se bavit o něčem jiném,“ apeloval Friis.