Hokejisté porazili Švýcarsko, ve čtvrtfinále jim hrozí Kanada

Čeští hokejisté zdolali na mistrovství světa dvacítek v Göteborgu 4:2 Švýcarsko a udrželi třetí místo v základní skupině B. V úterním čtvrtfinále čeká svěřence trenéra Patrika Augusty druhý tým z „áčka“, kterým bude Kanada, či Německo. Švýcaři půjdou ze čtvrté pozice na domácí Švédsko, které ovládlo skupinu.

Češi sice ztratili vedení 2:0, ale v čase 52:47 rozhodl kapitán Jiří Kulich a výsledek ještě pečetil obránce Tomáš Hamara.

Obhájce stříbra z minulého šampionátu v kanadském Halifaxu dostaly do náskoku dvě využité přesilovky. Ve 13. minutě otevřel skóre Matyáš Šapovaliv a v polovině utkání zvýšil Robin Sapoušek. Do konce druhé třetiny smazali ztrátu Simon Meier a Julien Rod, ale druhou českou výhru ze čtyř utkání na turnaji zařídil po akci Tomáše Galvase Kulich a pojistku přidal Hamara.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Göteborgu – skupina B:

Česko – Švýcarsko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Šapovaliv (Melovský, Hamara), 31. Sapoušek (Becher, Kulich), 53. Kulich (T. Galvas, Melovský), 56. Hamara (Becher) – 35. S. Meier (Dionicio, Terraneo), 40. Rod (G. Weber, Dionicio). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Kohlmüller (Něm.) – Faucher (Kan.), Rozitis (Lot.). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 1592.

Česko: Hrabal – Hamara, Alscher, A. Čech, Cibulka, Prčík, T. Galvas, M. Kočí – Bareš, Šapovaliv, Kulich – Melovský, Sapoušek, Šalé – Štancl, Becher, Rymon – Židlický, M. Přibyl, S. Redlich – Hujer. Trenér: P. Augusta.

Švýcarsko: Beglieri – Dionicio, Terraneo, Christe, Meile, Ustinkov, Bünzli – Braillard, Schild, Taibel – Müller, Rod, G. Weber – Reber, Hornecker, E. Meier – Gredig, T. Jenni, S. Meier – Reinhard. Trenér: M. Jenni.