Hokejisté Sparty po dvou porážkách vyhráli v Plzni 5:0, nulu vychytal Kořenář

Hokejisté pražské Sparty v extralize po dvou porážkách zvítězili na ledě Plzně 5:0. Petr Ton mladší přispěl dvěma góly a asistencí. Vítkovice porazily Třinec v prodloužení, Karlovy Vary po obratu přestřílely Hradec Králové a první body v sezoně zapsala Olomouc.

Sparta podruhé v sezoně naplno bodovala. Hosté o své výhře na úvod šestizápasové série venkovních utkání rozhodli třemi trefami během druhé třetiny. Dvěma góly a asistencí se blýskl Ton.

S koncovkou se trápící domácí pozorného gólmana Josefa Kořenáře nepřekonali, navíc v polovině zápasu byl odvezen na nosítkách zraněný Ondřej Rohlík.

Hosté vstoupili do utkání aktivněji, ale gólman Malík si poradil se zakončením Kousala z bezprostřední blízkosti a dalšímu náporu Sparty odolal díky pomoci defenzívy. Domácí se směrem dopředu připomněli až v 11. minutě, kdy se Rohlík po rychlém brejku tváří v tvář Kořenářovi neprosadil bekhendem.

Za chvíli na druhé straně Lajunen z mezikruží trefil pravou tyčku a z protiútoku z přečíslení dvou na jednoho neprostřelil Kořenáře znovu Rohlík. V 17. minutě už po akci Formana otevřel skóre ranou od modré čáry Irving.

Sparťané zatlačili aktivním pojetím soupeře i na začátku prostřední části. Domácí neprobudila ani přesilová hra a naopak ve 29. minutě prostřelil Malíka táhlou střelou z dobré pozice Salomäki. Rychle odpovědět mohl Matýs, jenže jeho pokus bez přípravy z pravého kruhu stačil zastavit Kořenář.

Indiáni ve snaze o kontaktní gól otevřeli hru, ale ve 32. minutě naopak na 3:0 pro Spartu zvýšil pohotovou dorážkou od zadního hrazení odraženého kotouče Ton. Domácí zmar podtrhl nedovoleným zákrokem Mertl a ve 39. minutě po krásném přiťuknutí Najmana upravil během početní výhody explzeňský Kryštof Hrabík pohodlně na 4:0.

Závěrečná dvacetiminutovka se již dohrávala spíše z povinnosti. Lépe kombinující hosté své akce až příliš přehrávali a domácí se proti pozornému Kořenářovi nezmohli ani na čestný úspěch. Od ještě většího debaklu uchránil Západočechy při samostatném úniku Kryštofa Hrabíka a střele nekrytého Kempného Malík. V 59. minutě přesto švihem z úhlu uzavřel skóre na 5:0 Ton.

4. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Irving (Ton, M. Forman), 29. Salomäki, 32. Ton (Moravčík, Krejčík), 39. K. Hrabík (O. Najman, P. Kousal), 59. Ton (O. Najman). Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 5246.

Sestavy:

Plzeň: N. Malík – Zámorský, Malák, Merežko, Rubins, Dujsík, Kvasnička, Piskáček – Lev, Lalancette, Archambault – Holešinský, D. Simon, Schleiss – O. Rohlík, Klepiš, Söderlund – Matýs, Mertl, T. Urban. Trenér: Jandač.

Sparta: Kořenář – Kemiläinen, Mašín, Moravčík, Krejčík, Irving, Kempný, T. Tomek – Hyka, R. Horák, K. Hrabík – P. Kousal, D. Vitouch, Chlapík – O. Hrabík J. Lajunen, Salomäki – M. Forman, O. Najman, Ton. Trenér: Gross.

HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Abdul (M. Kalus), 62. Nellis (Rihards Bukarts) – 52. Čacho (Hrehorčák, Dravecký). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Blažek, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 6528.

Sestavy:

Vítkovice: Klimeš – Košťálek, P. Marcel, Demel, Auvitu, L. Kovář, Mikuš – Nellis, Yetman, Abdul – P. Zdráhal, Barinka, Bambula – Rihards Bukarts, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, M. Kalus. Trenér: Bruk.

Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Jank, Mrtka – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, P. Vrána, A. Nestrašil – Addamo, Miloš Roman, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 6:3 (1:0, 2:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Jiskra (Černoch, Reunanen), 28. Černoch (Jaks, Reunanen), 38. O. Beránek (O. Procházka, Jiskra), 55. O. Beránek (Gríger, Černoch), 59. Gríger, 59. O. Beránek – 21. McCormack (Jergl, Perret), 22. Štohanzl (Kalina), 24. Miškář (Jergl, Freibergs). Rozhodčí: Cabák, Šindel – Šimánek, Gerát. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 3260.

Sestavy:

Karlovy Vary: Frodl – D. Mikyska, Reunanen, Jaks, D. Moravec, Šalda, Mamčics – O. Beránek, Salsten, Gríger – O. Procházka, Černoch, Jiskra – Kružík, Sapoušek, Čihař – Koffer, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

Hradec Králové: Škorvánek – Bučko, Freibergs, McCormack, Kalina, Mudrák, T. Pavelka – Batna, Estephan, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík – Šťastný, Tamáši, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.