Hraj v klidu, chyby neřeš. LeBron James nastoupil se synem, přepsali historii NBA

Slavný basketbalista LeBron James a jeho syn Bronny se zapsali do historie NBA, když spolu nastoupili za Los Angeles Lakers do úvodního zápasu nové sezony proti Minnesotě (110:103). V zámořské lize dosud nehráli otec se synem ve stejné době, natož ve stejném týmu.

Nejlepší střelec v historii NBA LeBron James nastoupil v základní sestavě domácích Lakers.

Dvacetiletý Bronny se na palubovku dostal čtyři minuty před koncem druhé čtvrtiny a fanoušci 55. hráče letošního draftu přivítali bouřlivým potleskem.

Spolu s otcem odehrál zhruba dvě a půl minuty.

„Jsi připraven? Vidíš tu intenzitu? Prostě hraj v klidu a chyby neřeš. Jdi tam a dej do toho všechno,“ řekl James synovi těsně před nástupem do hry.

Sedmatřicetiletý James k vítězství přispěl 16 body, pěti doskoky a čtyřmi asistencemi. Bronny nakonec odehrál necelé tři minuty a nebodoval.

„To, že jsem nastoupil ve stejném zápase jako táta, si budu pamatovat navždy. Byl to skvělý zážitek,“ řekl.

Lakers pod vedením nového trenéra J. J. Reddicka táhl především Anthony Davis, který začal sezonu 36 body a 16 doskoky. Domácí uspěli, i když proměnili jen pět z 30 trojek.

První výhře Lakers v úvodním utkání sezony od roku 2016 nezabránil ani Anthony Edwards, který byl s 27 body nejlepším střelcem Minnesoty.

Podkošová posila z New Yorku Julius Randle si připsal 16 bodů a devět doskoků, francouzský pivot Rudy Gobert měl 13 bodů a 14 doskoků.

Před utkáním Bostonu s New York Knicks vyvěsili domácí obhájci titulu v hale mistrovský praporec a poté porazili soupeře 132:109.

K výhře jim pomohlo i 29 úspěšných trojek, čímž vyrovnali rekord NBA. Dosavadní maximum od prosince 2020 patřilo Milwaukee.