Hvězdný Mbappé se vrátil s gólem, ale skupinu senzačně ovládli Rakušané

Do sestavy Francie na fotbalovém mistrovství Evropy v Německu se vrátil útočník Kylian Mbappé se zraněným nosem a hned skóroval. Francouzům však pomohl jen k remíze 1:1 s Polskem a na triumf ve skupině D překvapivě dosáhli Rakušané, kteří zdolali Nizozemsko 3:2.

Rakousko tak se šesti body postoupilo do osmifinále Eura z prvního místa. Až za ním se s pěti a čtyřmi body seřadili favorité skupiny Francouzi a Nizozemci.

Už před dnešními zápasy bylo jasné, že Polsko na turnaji končí.

Mbappé, který se vrátil na hřiště po zranění, proměnil v 56. minutě penaltu. Dvanáct minut před koncem vyrovnal rovněž z pokutového kopu Robert Lewandowski.

Francouzi už vědí, že se střetnou v pondělí v Düsseldorfu s druhým týmem skupiny E.

Když Francouzi vyhráli poslední vzájemný zápas na minulém mistrovství světa v Kataru 3:1, dal Mbappé dva góly. Dnes byl nejčastějším střelcem, brankář Skorupski dlouho vzdoroval, ale když Kiwior na okraji šestnáctky fauloval Dembélého, neměl při Mbappého penaltě šanci. Byl to první gól, který Francouzi na Euru dali, ten proti Rakousku byl vlastní.

Také Robert Lewandowski penaltu proměnil, stejně jako tehdy v Kataru až opakovaným pokusem.

Mistrovství Evropy ve fotbale v Německu:

Skupina C:

Dortmund: Francie – Polsko 1:1 (0:0)

Branky. 56. Mbappé z pen. – 79. Lewandowski. Rozhodčí: Guida – Meli, Peretti – Irrati (video, všichni It.). ŽK: Rabiot, Upamecano – Zalewski, Frankowski, Dawidowicz, Šwiderski. Diváci: 62.000.

Sestavy:

Francie: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernandez – Tchouaméni (82. Fofana), Kanté (61. Griezmann), Rabiot (61. Camavinga) – Dembélé (86. Kolo Muani), Mbappé, Barcola (61. Giroud). Trenér: Deschamps.

Polsko: Skorupski – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Moder, Zieliňski, Zalewski (68. Skóraš) – S. Szymaňski (68. Šwiderski), Urbaňski – Lewandowski. Trenér: Probierz.