Ibrahimovic nůžkami zařídil fotbalistům AC Milán výhru v Udine

Aktualizováno před 16 minutami

Cristiano Ronaldo ozdobil návrat po nákaze koronavirem dvěma góly. Jako střídající hráč přispěl portugalský útočník k ligové výhře Juventusu Turín na hřišti Spezie 4:1. AC Milán zvítězil v Udine 2:1 a upevnil si vedení v soutěži.

Zápas rozhodl ve prospěch soupeře pražské Sparty v Evropské lize v 83. minutě gólem nůžkami hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, který si pojistil postavení v čele tabulky kanonýrů.

„Stará dáma“ otevřela proti nováčkovi skóre čtvrt hodiny po úvodním hvizdu, kdy se prosadil Álvaro Morata. Španělský útočník mohl po deseti minutách přidat i druhý gól, ale opět doplatil na ofsajd. Kvůli postavení mimo hru mu nebyly uznány tři branky ve středečním utkání Ligy mistrů s Barcelonou.

Spezia se proto dostala k vyrovnání, debutový gól v Serii A zaznamenal Tommaso Pobega. Za vyrovnaného stavu v 56. minutě přišel na hřiště Ronaldo a jeho přítomnost se ihned projevila. Pětatřicetiletý Portugalec po třech minutách skóroval z úniku za obranu. Druhou branku přidal v 76. minutě z penalty, mezitím se trefil i Adrien Rabiot.

AC Milán nastoupil k utkání tři dny po vítězství 3:0 nad Spartou v 2. kole Evropské ligy a na rozdíl od souboje s Pražany se tentokrát na výhru hodně nadřel. Favorita poslal v 18. minutě do vedení Franck Kessie, jenž se prosadil po Ibrahimovicově přihrávce. Udine ale zkraje druhé půle srovnalo poté, co Rodrigo De Paul s přehledem proměnil penaltu.

Hosté si pak těžko vytvářeli šance a spasil je až další povedený Ibrahimovicův kousek. V 83. minutě si devětatřicetiletý švédský kanonýr před brankářem našel vysoký odražený míč a střelou přes hlavu ho dostal do sítě. Připsal si už sedmý gól v této ligové sezoně. AC Milán napravil minulou domácí remízu 3:3 s AS Řím a z dosavadních šesti kol italské ligy popáté zvítězil.

Gólovou přestřelku mezi Turínem a Laziem Řím vyhrál celek z hlavního města 4:3. Domácí sice ještě v 87. minutě vedli 3:2, v páté minutě nastavení ale penaltu za hru rukou zužitkoval Ciro Immobile a o tři minuty později urval tři body pro Římany Felipe Caicedo.

Italská fotbalová liga – 6. kolo:

Udine – AC Milán 1:2 (48. De Paul z pen. – 18. Kessie, 83. Ibrahimovic), FC Turín – Lazio Řím 3:4 (19. Bremer, 24. Belotti z pen., 87. Lukič – 15. Pereira, 49. Milinkovič-Savič, 90.+5 Immobile, 90.+8 Caicedo), Spezia – Juventus Turín 1:4 (32. Pobega – 59. a 76. z pen. Ronaldo, 14. Morata, 67. Rabiot),

18:00 AS Řím – Fiorentina, Neapol – Sassuolo,

20:45 Sampdoria Janov – FC Janov.