Junioři napravili pošramocenou pověst. Nory načal Kulich, pak přišla kanonáda

Svěřenci kouče Patrika Augusty vyhráli díky Kulichovým trefám první třetinu 2:0. Seveřané sice v úvodu druhé části snížili, ale další branky národního týmu přidali Aleš Čech a Šalé, jenž se do druhé přestávky prosadil dvakrát. Ve třetím dějství se zapsal mezi střelce ještě Matyáš Šapovaliv, hattrick dovršili Šalé a krátce po něm i Kulich.

Dalším soupeřem českých mladíků v základní skupině B bude v pátek mužstvo USA. Zápas začne v 17 hodin.

Aktualizujeme…

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Göteborgu:

Skupina A:

Finsko – Německo 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Männistö (Bau), 22. Halttunen, 24. Bau (Hemming) – 6. Oswald (Hördler), 23. Hübner (Bicker), 34. Kechter (Elias), 35. Oswald (Hauf, Hördler). Rozhodčí: Hebeisen (Švýc.), Young (USA) – Durmis (SR), Rozitis (Lot.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5077.

Skupina B:

Slovensko – Švýcarsko 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Honzek (Repčík), 59. Repčík (Mešár, Štrbák), 60. Petrovský. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.), Hinterdobler – Heffner (oba Něm.), Riecken (Rak.). Vyloučení: 5:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 986.

Česko – Norsko 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)