Kasatkinová zdolala v Ning-po ve finále Andrejevovou a má osmý titul

Tenistka Darja Kasatkinová získala na turnaji v Ning-po osmý titul na okruhu WTA v kariéře. Pátá nasazená hráčka porazila v ruském finále sedmnáctiletou Mirru Andrejevovou 6:0, 4:6, 6:4 a navázala na letošní triumf v Eastbourne.

Sedmadvacetiletá Kasatkinová nedala v úvodu mladší krajance šanci a vyhrála prvních sedm gamů. Andrejevová, které postup do finále usnadnily skreče Barbory Krejčíkové a Karolíny Muchové, se prosadila teprve za stavu 0:1 v druhém setu.

Díky třem brejkbolům vyrovnala Andrejevová utkání na 1:1, vynutila si třetí set a šla v něm do vedení. Náskok 3:0 ale neudržela. Kasatkinová pěti gamy v řadě vývoj otočila. Po necelých dvou hodinách pak proměnila první mečbol.

Tenisový turnaj žen v Ning-po v Číně (tvrdý povrch, dotace 922.573 dolarů):

Dvouhra – finále: Kasatkinová (5-Rus.) – M. Andrejevová (Rus.) 6:0, 4:6, 6:4.

Čtyřhra – finále: Jüan Jüe, Schuursová (Čína/Niz.) – Melicharová-Martinezová, Perezová (1-USA/Austr.) 6:3, 6:3.