Krutá prohra ve Walesu. Vyloučení Schicka Češi přežili, skvostný centr Balea už ne

Čeští fotbalisté v kvalifikaci na světový šampionát poprvé prohráli. Ve svém třetím duelu skupiny E nedokázali vyzrát v Cardiffu na Wales a po brance Daniela Jamese ze závěru utkání padli 0:1.

Prakticky celý druhý poločas výběr Jaroslava Šilhavého odehrál bez vyloučeného útočníka Patrika Schicka. Ten dostal červenou kartu poté, co se v pokutovém území soupeře po vzájemném držení ohnal po Connoru Robertsovi.

V 77. minutě se síly vyrovnali, právě Roberts obdržel druhou žlutou kartu. O pět minut později ale o výhře Walesu rozhodla trefa po skvělém centru Garetha Balea.

V rohu hřiště hvězdu Tottenhamu nedokázal ubránit Vladimír Coufal, v pokutovém území zase zaváhal Jan Bořil, který podskočil míč před hlavičkujícím Jamesem.

Český tým prohrál po čtyřech zápasech a nenavázal na středeční úvodní vítězství ve skupině 6:2 nad Estonskem a sobotní remízu 1:1 s favorizovanou Belgií. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na kontě čtyři body a v tabulce z druhého místa ztrácejí tři body na vedoucí Belgii.

Podrobnosti připravujeme

Kvalifikace mistrovství světa ve fotbale:

Skupina E:

Wales – ČR 1:0 (0:0)

Branka: 81. James. Rozhodčí: Hategan – Ghinguleac, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: C. Roberts, J. Lawrence – Jankto, Zima (mimo hřiště). ČK: 77. C. Roberts – 49. Schick. Bez diváků.

Wales: Ward – Mepham (57. Moore), J. Lawrence, Rodon – C. Roberts, Wilson (76. J. Williams), Ampadu, Morrell, N. Williams – Bale, James. Trenér: Page.

ČR: Vaclík – Coufal (87. Vydra), Kúdela (87. Barák), Čelůstka, Bořil – Holeš (53. Krmenčík), Souček – Provod (83. Kadeřábek), Darida, Jankto (83. Masopust) – Schick. Trenér: Šilhavý.